quoteaddicts.com

Lukáš Mužla / / Hádanky
Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú.

O Einsteinových hádankách ste už dozaista počuli. Ak nie pripomeňte si jednu z nich v našom staršom článku. Tieto hádanky vymyslel údajne mladý Albert Einstein a neskôr ich zadával svojim študentom na univerzite. Tvrdil, že bez papiera a ceruzky ju dokáže vyriešiť iba 2% svetovej populácie. Aj keď tá dnešná nie je tradičným konceptom Einsteinovej hádanky, tiež pochádza z pera tohto génia. Trúfate si na ňu?

Znenie úlohy:

Stretol sa raz človek s medveďom. Okolo bola pustatina, nablízku nebol iný človek ani iný medveď. Obaja sa poriadne zľakli a začali utekať. Človek utekal smerom k severu, medveď smerom k západu. Človek sa zastavil, zamieril presne smerom na juh a medveďa zastrelil. Akej farby bol medveď?

Pomôcka:

Ak potrebujete malú pomôcku budeme veľkorysí a jednu vám dáme. Ak by medveď bežal 3,14-krát rýchlejšie než človek (stále na západ), mohol tento človek vystreliť priamo pred seba, ale pre korisť by musel ísť na juh.

Myslíte, že už poznáte správnu odpoveď? Overte si vaše riešenie.Komentovať (0)