Lucia Mužlová / / Zviera
V Brazílii nemôžete chovať divoké zvieratá ako domácich maznáčikov. Zakazuje to aj zákon. Napriek tomu sa tučniak Dindim už od roku 2011 vracia k pobrežiu tej...

V Brazílii nemôžete chovať divoké zvieratá ako domácich maznáčikov. Zakazuje to aj zákon. Napriek tomu sa tučniak Dindim už od roku 2011 vracia k pobrežiu tej istej brazílskej pláže, aby niekoho navštívil. 71-ročný murár a na čiastočný úväzok aj rybár Joao Pereira de Souza, našiel Dindima celého pokrytého olejom, ako bojuje o život.

Joao vzal tučniaka k sebe domov, kde ho ošetril a staral sa o neho. Po nejakom čase si na seba tak zvykli, že Dindim dokonca nechcel odísť späť do prírody. Napokon však predsa len zvíťazilo volanie prírody a Dindim odišiel. Najväčším prekvapením pre rybára bolo, keď sa o rok tučniak znovu vrátil navštíviť svojho záchrancu. A takto to bolo aj po ostatné ďalšie roky.

„Toho tučniaka naozaj milujem, ako keby to bolo moje vlastné dieťa a mám pocit, že aj on miluje mňa. Nikomu inému nedovolí, aby sa ho dotkol, vždy všetkých ďobe zobákom. Všetci mi vraveli, že sa už nikdy nevráti a pozrite sa. Vracia sa dokonca každý jeden rok“.

tucniak1
boredpanda.com

71- ročný Joao zachránil tučniakovi Dindimovi život.

tucniak2
boredpanda.com

Ostal s ním 11 mesiacov, no jedného dňa bol preč.

tucniak3
boredpanda.com

Dindim sa každý rok vracia, pričom musí preplávať približne 8000km.

tucniak4
boredpanda.com

„Nikdy som nič také nevidel. Myslím, že tučniak verí, že Joao je súčasťou jeho rodiny a taktiež, že je tučniakom“, povedal morský biológ Krajewski. Na videu pod článkom sa môžete pozrieť na druhý domov tučniaka Dindima.

Tomu sa hovorí priateľstvo, však áno. Niekedy nás aj príroda dokáže prekvapiť a stane sa malý zázrak. Máte doma nejaké zvieratko, ktoré je vám takisto verné? Myslíte si, že by dokázalo prekonať takú diaľku len aby sa s vami mohlo stretnúť? Dajte nám vedieť v komentároch.

[youtube 6McB0jhPWqs 720 410]

0
Komentovať (0)