wendy-in-neverland.deviantart.com

Žijeme v podivnej dobe, kedy má status niektorých ľudí oveľa väčší význam ako to, čo sa deje v reálnom svete. Je len na vás, akú vážnosť príkladáte svojim statusom a fotografiám. Šťastné páry o svojom vzťahu na sociálnych sieťach nehovoria. Zrejme preto sú to šťastné páry.

Hodnotíme život druhého človeka na základe fotografií, ktoré sa objavujú na instagrame alebo facebooku, na základe statusov a myšlienok, ktoré zdieľa a väčšinou ani nie sú z jeho vlastnej hlavy. Často však máme prehnané očakávania a sociálne siete dokážu našu mienku vyformovať natoľko, že v reále sme z daného človeka skôr sklamaní. Dnes sa pozrieme na to, prečo naozaj šťastné páry nepostujú statusy týkajúce sa svojho vzťahu. Možno to stojí za zamyslenie.

To, prečo už mladí ľudia nekupujú domy, byty a hlavne autá, sme rozoberali nedávno a určite to stojí za zamyslenie. Našli ste sa aj v tomto článku?

Keď sú ľudia šťastní vo vzťahu, žijú tu a teraz

onlinevztah1
unsplash.com

Ak všetko, čo vám príde do cesty, je fajn a ste naozaj šťastní, nemá žiadny význam strácať čas písaním krásnych statusov. Jedine ak chcete ostatným dokázať, že to tak naozaj je. Ľudia v zdravom a šťastnom vzťahu sa nepretekajú v počte likeov na svojej profilovke a nepotrebujú, aby každý jeden človek vedel a závidel im ich šťastie. Podľa mňa je to ešte k tomuto všetkému aj tak trochu trápne a tým ľuďom to proste neverím.

Ak pár preberá svoje vzťahové problémy online, nič za to nezíska a ani sa zázračne nevyriešia

onlinevztah2
unsplash.com

Odhaľovanie všetkých svojich osobných problémov na sociálnych sieťach je najmenej efektívny spôsob ako ich vyriešiť. všetko sa tým len zhoršuje a popravde, nepotrebujeme čítať všetko, čo sa vo vašom vzťahu momentálne deje.

Skutočné šťastie pochádza zo šťastného vzťahu, v ktorom ste s osobou, ktorú milujete

onlinevztah3
vk.com

Z toho, že budete postovať „dôkazy“ o tom, ako veľmi ste šťastní, nezískate nič, možno okrem dobrého pocitu, že ju napríklad mohol vidieť váš ex-priateľ. Radosť skúste radšej hľadať v spoločne strávených chvíľach so svojím partnerom a nestrácajte čas vymýšľaním romantických historiek, ktoré sa možno stali úplne inak, všakže.

Nikto nemusí nikomu nič dokazovať

onlinevztah4
vk.com

Ľudia, ktorí sú v naozaj šťastnom vzťahu, nemajú záujem dokazovať to pred ostatnými. Sú spolu, pretože chcú byť a je im úplne jedno, či majú na facebooku zakliknuté „vo vzťahu“ alebo „slobodný“.

A tá najdôležitejšia vec…

onlinevztah5
vk.com

Vedci zistili, že tí, ktorí nepoužívajú sociálne médiá, sú celkovo šťastnejší ako tí, ktorí majú potrebu sa neustále s niekým na internete porovnávať. Vždy sa nájde niekto, kto sa vám zdá byť až príliš šťastný a vy ho chcete prekonať svojim statusom či fotografiou. Až príliš často zabúdate na vaše skutočné životy, vaše vzťahy, skúsenosti a pocity. Život predsa nie je o neustálom hľadaní a získavaní online popularity, alebo je?

interez.sk (Lucia M.), brightside.me
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )