Foto: amazon.com/amazon.com

Japonsko je krajina, pri ktorej sme zvyknutí na všeličo. Zaujímavé a čudné vynálezy, s ktorými prišli nás neraz prekvapili. Rovnako je to aj s týmito vynálezmi, ktoré patria medzi tie najčudnejšie.

Japonci jednoducho milujú novinky a neustále zlepšovanie starých vecí. Je preto úplne normálne, keď u nich nájdete čudné vynálezy, ktoré sú nepoužiteľné alebo úplne zbytočné. 

Polovičná diéta

KENJI KAWAKAMI : demi-bol de régime

Asi každý vie, že pri diéte jednoducho musíte znížiť príjem, aby ste sa dočkali výsledkov, po ktorých tak túžite. Vedia to veľmi dobre aj ľudia v Japonsku, ktorí vymysleli takéto polovičné misky. Vďaka nim sa vám bude vždy zdať, že máte misku plnú jedla.

Držiak do pohára

amazon.com

Japonsko je veľmi známe aj svojimi rezancami. Aby ste vedeli, kedy môžete začať jesť, máte dokonca aj pomocníka. Jednoducho si rezance zalejete vriacou vodou a keď sú hotové, panáčik z viečka odpadne.

Bublinkové fólie

amazon.com

Aj vás baví praskať bublinkovú fóliu? Už dávno sa zistilo, že táto fólia pôsobí perfektne proti stresu. Majte ju vždy po ruke! Bublinková fólia v podobe prívesku vás tak vždy zachráni.

Utierky vo vreckách

Máte zlozvyk utierať si vždy mokré ruky do nohavíc? Asi to nie je vždy ten najlepší prípad, keď ste v práci a máte na sebe novšie oblečenie. Na toto sú vhodné utierky, ktoré si jednoducho zastrčíte do zadných vreciek a utriete si ruky kedykoľvek. O estetickej stránke radšej pomlčíme.

Tvarovač nosa

amazon.com

Ak ste stále nespokojní so svojim nosom, Japonci majú pre vás riešenie. Vytvarujte si ho presne podľa seba pomocou takéhoto, trochu čudnejšieho, prístroja.

Topánky s klimatizáciou

 

Určite poznáte ten pocit, keď vám počas horúcich letných dní horia nohy v topánkach. Ako inak, Japonci dokázali nájsť riešenie aj na toto.

Maslo vo forme lepidla

amazon.com

Niektoré vynálezy jednoducho nepochopíte. Jedným z nich je aj maslo vo forme lepidla, ktoré si vďaka tomu namažete omnoho ľahšie na chlieb.

Čapica na spanie

amazon.com

Najhoršie na spánku vo verejnej doprave je najmä to, že hlava vám padne niekde až ku kolenám a vyzeráte čudne. Na tento problém bolo vymyslené takisto riešenie. Ak spíte pri okne, jednoducho si nasaďte túto čapicu.

Ruka na krájanie

imgur.com

Tento vynález je asi tým najstrašidelnejším, ktoré môžete vidieť. Ak sa nechcete porezať pri krájaní, kúpte si tretiu ruku.

Štvorcový vankúš

amazon.com

Na prvý pohľad je to vankúš, ktorý má trochu netypický tvar, no viete na čo slúži? Diery v ňom vám umožnia ležať na boku a pozerať televíziu bez toho, aby ste horšie počuli na jedno ucho.

Kravata v tvare dáždnika

amazon.com

Vždy pripravení. Aj takéto motto môže mať ďalší z výrobkov, ktorý predstavuje kravatu vo forme dáždnika.

Toaletný papier

amazon.com

Alergie sú zlo. To určite vie každý, kto nejaké má. Ak chcete byť vždy pripravení, majte po ruke napríklad toaletný papier na hlave.

Predĺž si prst!

amazon.com

Veľkou zaujímavosťou je aj umelý prst, ktorý vám má predĺžiť palec, aby ste dočiahli na všetky časti obrazovky na svojom smartfóne.

Jediný klik

Neviete naraz stlačiť trojicu kláves na vašej klávesnici? Pomôžte si jednoduchým vynálezom.

Ventilátor na rezance

amazon.com

Ak ani vy neradi čakáte, kým vám vychladne jedlo, pomôžte si mini ventilátorom, ktorý vám každé sústo perfektne ochladí.

Flexibilné topánky

amazon.com

Ani vy nemáte radi šnúrky? Možno vás poteší tento pár topánok, ktoré nemusíte nijako viazať.

Preplnená mestská doprava

amazon.com

Japonci dobre vedia, že je veľmi ťažké nájsť si voľné miesto v metre alebo v inom dopravnom prostriedku. Vďaka tomuto vynálezu ho určite nájdete.

Multifunkčné rukavice

KENJI KAWAKAMI : gant multi-fonctions

Asi ste nikdy nevideli tak multifunkčné rukavice, ako sú tieto

Presné miesto

amazon.com

Svrbenie chrbátu je asi to najhoršie, čo môžete zažiť. Ešte horšie je to vtedy, keď druhého človeka neviete nasmerovať na to správne miesto. Ukážte svojim priateľom, kde vás svrbí chrbát pomocou kartičky.

Nájdite si toho pravého

Pomocou podprsenky, ktorá odpočítava čas si môžete nájsť toho pravého. Ak chce nositeľ, aby sa čas zastavil a neodpočítaval sa, jednoducho do podprsenky vloží zásnubný prsteň.

Pozri aj: Najbizarnejšie vynálezy, ktoré ľudia kedy vymysleli

brightside.me
Príbehy
0
Komentovať (0)