boredomtherapy.com

Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Mexicko-americká hranica je jednou z najstráženejších hraníc na svete. A nielen kvôli prílivu imigrantov zo Strednej a Južnej Ameriky, ale hlavne kvôli nelegálnemu pašovaniu nelegálnych látok z juhu...

Mexicko-americká hranica je jednou z najstráženejších hraníc na svete. A nielen kvôli prílivu imigrantov zo Strednej a Južnej Ameriky, ale hlavne kvôli nelegálnemu pašovaniu nelegálnych látok z juhu smerom do USA. Minulý rok narazili policajné zložky na skutočne prefíkaný spôsob, ako dostať tisíce kilogramov drog z Mexika do krajiny neobmedzených možností USA.

Mexické mesto Tijuana ležiace na hranici s americkým štátom California je vstupnou bránou do USA. Tijuana leží neďaleko mesta San Diego a medzi týmito metropolami panuje dokonalá spolupráca v rôznych oblastiach. Táto spolupráca neobišla ani „šedú ekonomiku“ a práve tu našla polícia šokujúci nález.

boredomtherapy.com
boredomtherapy.com
boredomtherapy.com
boredomtherapy.com

V budove o ktorej polícia vedela, že sa tu zdržiavajú pašeráci drog, našli v jednej zo skríň tajný poklop a chodbu, ktorá ich zaviedla do hĺbky 20 metrov pod budovu.

boredomtherapy.com
boredomtherapy.com
boredomtherapy.com
boredomtherapy.com

Keď polícia vyčistila priestory od agresívnych pašerákov, zamierili priamo do tunela, aby ho dôkladne preskúmali. Už na začiatku našli 20 kilogramov marihuany a začali tušiť, na čo vlastne tunel slúži. Aj keď nebol stále dokončený v budúcnosti by slúžil na pašovanie drog a zbraní priamo do USA. Tunel pod zemským povrchom bol dokonalou skrýšou pred hraničnými kontrolami a pašeráci by tak mohli nepozorovane distribuovať tovar do USA.

boredomtherapy.com
boredomtherapy.com

Na konci tunela zadržala polícia 9 pašerákov, ktorí netušili, že do budovy vnikla protidrogová kontrola a stále kopali ďalej. Títo pašeráci pracovali s obyčajným náradím, množstvá hliny neustále vyvážali na povrch, na čo si postavili aj provizorný banícky vozík. Rovnako zabezpečili aj sieť elektrického vedenia a vetranie v celom tuneli. Pašeráci pracovali tak usilovne, že sa im za dva týždne podarilo vykopať až 150 metrov dlhý tunel.

Pozrite sa na prvý vstup polície do tohto tunela.

[youtube LwXeLVHmlWk 720 410]

0
Komentovať (0)