Lucia Mužlová / / LifeHacking
Asi ste sa už stretli s pojmom indigová farba, čiže tmavomodrá. Táto farba v spojení s najmodernejším trendom, akým je podľa môjho názoru práve...

Asi ste sa už stretli s pojmom indigová farba, čiže tmavomodrá. Táto farba v spojení s najmodernejším trendom, akým je podľa môjho názoru práve mramorový vzor, je dokonalou inšpiráciou na tohtoročné veľkonočné sviatky. Ak by ste chceli vyskúšať niečo trochu nezvyčajné, pripravila som si pre vás návod, ako na to. Možno vám pri zmienke mramorovej techniky napadli ako prvé nechty, alebo obaly na telefón. Nemýlite sa. Je to teraz veľmi trendový vzor.

indigo
aliceandlois.com

Budete potrebovať:

uvarené vajíčka

plastovú nádobu

indigový lak na nechty (alebo akýkoľvek modrý)

špajdlu

rukavice na ochranu pred zafarbením

odlakovač, v prípade potreby

vodu

indigo2
aliceandlois.com

Postup:

Plastovú nádobu naplňte do 3/4 vodou izbovej teploty. Do vody nalejte trochu laku na nechty. Drevenou špajdlou zľahka lak vo vode premiešajte, až kým sa vám nevytvorí mramorovitá štruktúra.

indigo4
aliceandlois.com

Vajíčka opatrne položte do nádoby a dobre ich pootáčajte, aby sa lak prilepil na škrupinu. Pri výrobe majte pre istotu na rukách ochranné rukavice. Modrý lak je často problematické dobre odlakovať. Nakoniec vajíčka nechajte uschnúť.

indigo3
aliceandlois.com

Samozrejme, že na túto techniku môžete použiť akékoľvek farby, čo doma máte. Verím, že sa vám farbenie vajíčok podarí, a že s výsledkom budete spokojní.

indigo5
aliceandlois.com

Skúste do tvorby zapojiť aj svoje detičky, nech sa aj oni občas odlepia od počítačov a telefónov a trochu sa zašpinia.

indigo6
aliceandlois.com
0
Komentovať (0)