Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Zoya by The Ills Galéria

Žáner: Post-rock, Shoegaze, Instrumental
Mesto: Bratislava

Dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The Ills si potrpia na hutný a hlučný sound, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. Ich tvorba už škatuľky “post-rock” a “shoegaze” dávno presiahla, no svoje korene netaja a s vplyvmi math-rocku či sludge-u sa vrhajú do nových hudobných dobrodružstiev.

The Ills sú Martin Krajčír (gitara), Ľuboš Hodás (bicie), Peter Berák (basa) a Miro Luky (gitara).

Fungujúc od roku 2008, stihli odohrať vyše stovky klubových koncertov na Slovensku, v Dánsku, Nemecku, Rakúsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Maďarsku, Poľsku, Česku, supportovali kapely ako And So I Watch You From Afar, God Is An Astronaut či Russian Circles a zahrali si okrem mnohých iných aj na Rock For People, Creepy Teepee, Fluff či domácich festivaloch Wilsonic, Pohoda a Waves Bratislava.

Ich atmosférické inštrumentálne skladby sa im doteraz podarilo zachytiť na dvoch EP-čkach a troch albumoch. Po debute To Wish Impossible Things (2010) a oceňovanej nahrávke Splendor (2012) nahrali v poradí tretí album s názvom Zoya vo februári minulého roka v Dánsku, 10. septembra 2014 vyšiel na ich domovskom labeli Exitab.

Zoya

Vypočuť a kúpiť album

 [youtube JoeudSJ2wrU 720 410] [youtube O-fhmwrMwFI 720 410] 

GalériaKomentovať (0)