Zoya by The Ills [tabgroup layout=“horizontal“] [tab title=“Info“]Žáner: Post-rock, Shoegaze, Instrumental Mesto: Bratislava[/tab] [tab title=“Bio“] Dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The Ills si potrpia...

[tabgroup layout=“horizontal“]
[tab title=“Info“]Žáner: Post-rock, Shoegaze, Instrumental
Mesto: Bratislava[/tab]

[tab title=“Bio“]

Dve gitary, basa, bicie a žiadny spev. The Ills si potrpia na hutný a hlučný sound, vycibrený vzájomne sa dopĺňajúcimi gitarovými vyhrávkami a podmanivými basovými linkami. Ich tvorba už škatuľky “post-rock” a “shoegaze” dávno presiahla, no svoje korene netaja a s vplyvmi math-rocku či sludge-u sa vrhajú do nových hudobných dobrodružstiev.

The Ills sú Martin Krajčír (gitara), Ľuboš Hodás (bicie), Peter Berák (basa) a Miro Luky (gitara).

Fungujúc od roku 2008, stihli odohrať vyše stovky klubových koncertov na Slovensku, v Dánsku, Nemecku, Rakúsku, Slovinsku, Chorvátsku, Srbsku, Maďarsku, Poľsku, Česku, supportovali kapely ako And So I Watch You From Afar, God Is An Astronaut či Russian Circles a zahrali si okrem mnohých iných aj na Rock For People, Creepy Teepee, Fluff či domácich festivaloch Wilsonic, Pohoda a Waves Bratislava.

Ich atmosférické inštrumentálne skladby sa im doteraz podarilo zachytiť na dvoch EP-čkach a troch albumoch. Po debute To Wish Impossible Things (2010) a oceňovanej nahrávke Splendor (2012) nahrali v poradí tretí album s názvom Zoya vo februári minulého roka v Dánsku, 10. septembra 2014 vyšiel na ich domovskom labeli Exitab.

[/tab]
[tab title=“Albumy“] [imagebox maintitle=“Zoya“ subtitle=“Vypočuť a kúpiť album“ image=“http://interez.sk/wp-content/uploads/2015/08/the-ills-3.jpg“ color=“white“ space=“60″ link=“http://ills.bandcamp.com/album/zoya“] [/tab]

[tab title=“Videá“] [youtube JoeudSJ2wrU 720 410]

[youtube O-fhmwrMwFI 720 410] [/tab]

[tab title=“Kontakty“]

Mail: [email protected]

Web: www.realsomething.com/roster/theills

Facebook: www.facebook.com/theills

Twitter: www.twitter.com/theills

[/tab]
[/tabgroup]

Galéria

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )