Labirynt Śnieżny/facebook

Okrem labyrintu sa návštevníci môžu tešiť aj na snežnú pyramídu.

Keď v roku 2016 vznikol v Zakopanom snežný labyrint okamžite sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov. Ani v nasledujúcich rokoch sa neobjavila správa o tom, že by niekto kdekoľvek inde dokázal postaviť väčšie ľadové bludisko a tak sa návštevníci poľského podtatranského mestečka môžu aj tentokrát tešiť na unikátnu atrakciu.

Snežný labyrint Snowlandia, ktorý vzniká každoročne od roku 2016 v poľskom mestečku Zakopane je s rozlohou viac ako 2500 m2 najväčším stále s najväčšou pravdepodobnosťou najrozsiahlejším ľadovým labyrintom na svete. K jedinečnej atrakcii chcú navyše autori projektu tento rok pridať aj najväčšiu snežnú pyramídu.

Labyrint Snowlandia sa nachádza len pár desiatok kilometrov od slovenských hraníc v najobľúbenejšej zimnej destinácii na poľskej strane Tatier. Otvorenie obľúbenej atrakcie počas tejto sezóny oddiaľovali podmienky počasia, predpokladaný termín začiatkom januára sa teda stihnúť nepodarilo. Aktuálne však prebiehajú posledné úpravy a „stratiť sa“ v labyrinte tak bude možné už o pár dní.

Ako na stránke informuje Snowlandia, snežný labyrint bude otvorený už 22. januára. Sánkovacia dráha je už od včera v prevádzke a 26. januára plánujú otvoriť aj snežnú pyramídu.  Aktuálne ceny vstupeniek na jednotlivé atrakcie nájdete na webe Snowlandie.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )