Lucia Mužlová / / Svet
Niekedy počas každodenného pracovného nasadenia zabúdame na našu prírodu. Niektorí z nás sú len „víkendoví“ návštevníci prírody, pretože cez týždeň na to jednoducho nie je...

Niekedy počas každodenného pracovného nasadenia zabúdame na našu prírodu. Niektorí z nás sú len „víkendoví“ návštevníci prírody, pretože cez týždeň na to jednoducho nie je čas. Ak ste zaneprázdnení a chceli by ste sa aspoň mysľou preniesť a vidieť niečo majestátne a úžasné, určite si prečítajte tento článok.

Yosemitský národný park sa nachádza v Spojených štátoch, konkrétne v Kalifornii. Pre tento par sú charakteristické najmä žulové skalnaté útvary a vodopády. Od roku 1984 je tento národná park uznaný za svetové dedičstvo UNESCO.

vodopad9
beautifulplacestovisit.com

Ak by ste do tejto časti Ameriky náhodou cestovali niekedy koncom februára, budete svedkami krásneho prírodného divadla. Pri západe slnka, ak je jasná obloha, odraz svetla v spojení s vodou z vodopádu vytvorí krásnu ilúziu. El Captain je veľmi známi vodopád v týchto končinách a je to aj kvôli tomu, že vytvára ilúziu horiacej lávy. Veď posúďte sami.

Tento efekt sa nazýva aj „fire fall“ a každý rok priťahuje nespočetné množstvo fotografov.

vodopad1
boredomtherapy.com

Tento jav sa stane skutočným keď lúče zapadajúceho, februárového slnka dosiahnu hladinu vodopádu a odrážajú sa.

vodopad2
boredomtherapy.com

Voda z vodopádu vyzerá akoby horela.

vodopad3
boredomtherapy.com

Od konca 19. storočia až do roku 1968 sa pri tomto vodopáde konali aj špeciálne udalosti.

vodopad4
boredomtherapy.com

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)