Lucia Mužlová / / Série
Projekt „The Ethnic Origins of Beauty“ je neziskový, umelecký dokument, ktorý poukazuje na etnickú rôznorodosť ľudstva. Aby bolo zachytené najmä multikultúrne publikum, do projektu...

Projekt „The Ethnic Origins of Beauty“ je neziskový, umelecký dokument, ktorý poukazuje na etnickú rôznorodosť ľudstva. Aby bolo zachytené najmä multikultúrne publikum, do projektu boli vybraté krásne ženy. Projekt začal v roku 2012. Stále je však v počiatočnej fáze realizácie, pretože do zbierky stále chýba mnoho národností. Zatiaľ sa usporiadateľom podarilo zhromaždiť asi 90 fotografií a video portréty predstaviteľov viac ako 50 etnických skupín z 15 krajín a 4 kontinentov.

Natalia Ivanova je autorka projektu a zároveň aj ruská fotografka a fotožurnalistka. Žije v Paríži a pracuje ako foto-korešpondent ruskej tlačovej agentúry ITAR-TASS vo Francúzsku. Natalia si myslí, že je dôležité vyslať ľuďom myšlienku o etnickej rovnosti a tolerancii bez ohľadu na to, koľko času a úsilia to bude stáť. Krása nepozná národnosť, o čom svedčia aj nasledovné fotografie.

etnickeskupiny1
lesoriginesdelabeaute.com

The Wolof people je etnická skupina v Senegale a Gambii. Skupina je tvorená približne 6 miliónmi ľudí a celkovo žijú aj na Mali, v Európe a Severnej Amerike.

The Martinicans je skupina tvorená najmä populáciou žijúcou na ostrove Martinik s celkovým počtom asi 500 tisíc ľudí. Žijú taktiež vo Francúzsku, na ostrove Guadeloupe a na Panenských ostrovoch.

The Kongo people (Bakongo) sú ľudia z centrálnej časti Afriky. 10 miliónov obyvateľov obýva štáty v blízkosti dolného toku rieky Kongo.

etnickeskupiny2
lesoriginesdelabeaute.com

The Eve je skupina, ktorá obýva juhovýchodnú časť Ghany a južnú časť Toga a Beninu. Celkový počet obyvateľov sa šplhá až k 4 miliónom.

The Fula people, alebo Fulani či Fulbe, sú etnickou skupinou, ktorá je rozložená na obrovskom území v západnej Afrike. Jedná sa najmä o Mauretániu, Gambiu, Senegal a západ Kamerunu a Sudánu. Celkový počet obyvateľov je až 23-25 miliónov ľudí.

Haiťania sú ľudia z Karibiku a hlavná populácia žije na Haiti a vo svete ich žije takmer 7,2 milióna.

etnickeskupiny3
lesoriginesdelabeaute.com

The Anyi je etnická skupina v Ghane a na Pobreží Slonoviny. Jedná sa o prvých Afričanov, ktorí v 17. storočí prišli do kontaktu s Európanmi.

The Cape-Verdeans sú ľudia, ktorí tvoria hlavnú časť populácie na Kapverdách. Sú to potomkovia otrokov zmiešaní s portugalskými osadníkmi.

The Guadeloupeans sú karibskí ľudia, obyvatelia francúzskeho ostrova Guadeloupe. Celkový počet je asi 300.000 ľudí. Približne 100.000 z nich žije vo Francúzsku.

etnickeskupiny4
lesoriginesdelabeaute.com

Réunionnais sú ľudia, ktorí obývajú ostrov Réunion v Indickom oceáne. Zhruba jedna štvrtina sú potomkovia francúzskych osadníkov.

The Bengalis je jedna z najväčších etnických skupín na svete. S celkovým počtom asi 250 miliónov ľudí sú väčšinou sústredení v Bangladéši a západnom Bengálsku v Indii. Veľká bengálska komunita tiež býva v Bhutáne, Nepále, Singapure a v Británii.

The Indo-Mauritians je etnická komunita, ktorá v súčasnosti tvorí viac ako 2/3 maurícijskej populácie. Všetci obyvatelia sú potomkovia prisťahovalcov z Indie. Vo svete ich žije asi 800 000.

etnickeskupiny5
lesoriginesdelabeaute.com

The Shilha people alebo aj Shluh je berberská etnická skupina, ktorá obýva hlavne západnú časť Vysokého Atlasu a pohorie Atlas v Maroku, ako aj údolie Souss.

Tunisania sú jedným z arabských národov, hlavná populácia Tuniskej republiky. Celkový počet Tunisanov je asi 10 miliónov.

The Riffians je berberská etnická skupina, ktorá obýva Rif v severnom Maroku.

etnickeskupiny6
lesoriginesdelabeaute.com

The Kabyle people je berberská etnická skupina pôvodom z Kabylie na severe Alžírska s celkovým počtom 6,5 milióna ľudí. Veľká skupina žije aj vo Francúzsku.

Arméni, čiže okolo 8 miliónov ľudí, predstavujú hlavnú populácie Arménska.

Gruzínci (kartvelebi) sú etnickou skupinou, ktorá vznikla v Gruzínsku, kde títo ľudia tvoria väčšinu populácie. Veľké gruzínske komunity sú prítomné aj vo východných provinciách Turecka a v celom Iráne. Celkový počet obyvateľov je 6 miliónov ľudí.

etnickeskupiny7
lesoriginesdelabeaute.com

The Kalmyks sú mongolská etnická skupina, ktorá obýva najmä Kalmykiu.

The Han people je jedna z najväčších etnických skupín na svete. Počet obyvateľov je viac ako 1,3 miliardy, a teda takmer 19% svetovej populácie. Najviac ľudí z tejto skupiny žije v Číne, Hongkongu a v Singapure.

The Buryats je najväčšia skupina žijúca na Sibíri, sústredená predovšetkým v Buryatskej republike. Toto spoločenstvo žije mimo Ruska a nájdete ich predovšetkým v severnej časti Mongolska a v severovýchodnej Číne.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)