Lucia Mužlová / / Zaujímavosti
Viete si predstaviť, že by ste vymenili svoj priestranný byt alebo dom za niečo oveľa menšie? A viete, čo je to jurta? Je to...

Viete si predstaviť, že by ste vymenili svoj priestranný byt alebo dom za niečo oveľa menšie? A viete, čo je to jurta? Je to tradičný, prenosný, okrúhly príbytok. Možno ho budete skôr poznať ako obydlie niektorých kočovných kmeňov v Strednej Ázii. Je jasné, že to nevyzerá ako ideálny, klasický domov, no vo vnútri je to omnoho pohodlnejšie a modernejšie ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

jurta1
tiphero.com

Pozrite sa na túto jurtu, ktorá sa nachádza v Kanade, v Gatineau Park a slúži hlavne na to, aby sa ľudia dozvedeli viac o takomto alternatívnom bývaní a tradíciách iných kultúr. V poslednej dobe sa stretávame s mnohými formami bývania a čoraz častejšie sa ľudia vracajú práve k tým pôvodným a tradičným. Čo na to poviete? Myslím si, že je to veľmi zaujímavé a mne osobne sa to páči, ale zrejme to nebude vhodné úplne pre každého. Samozrejme existujú aj väčšie a priestrannejšie jurty, ktoré vyzerajú naozaj luxusne a dokonca niektoré majú aj dve poschodia.

V nasledujúcom videu sa dozviete o jurtách viac a uvidíte, ako to vyzerá vo vnútri.

[youtube CKG2LKYCb6g 720 410]Komentovať (0)