Keď počujete príbehy o duchoch a iných nadprirodzených javoch, častokrát si pomyslíte, že sú to výmysly. Niekedy však existujú reálne dôkazy, ktoré vás donútia...

Keď počujete príbehy o duchoch a iných nadprirodzených javoch, častokrát si pomyslíte, že sú to výmysly. Niekedy však existujú reálne dôkazy, ktoré vás donútia tento názor zmeniť. Na začiatku 20. storočia sa priekopníkom cez elektrinu stal Nikola Tesla. Údajne vymyslel tzv. „krištáľové rádio“, ktoré dokáže zachytiť zvuky z ríše duchov. Zatiaľ čo mnoho ľudí tvrdilo, že je to výmysel, objavil sa muž, ktorý tento prístroj zapojil a výsledky boli absolútne desivé.

Tento muž sa rozhodol skonštruovať rovnaké „duchárske“ rádio, aké pôvodne vynašiel fyzik a vynálezca Nikola Tesla. Rádio dal dohromady rovnakým spôsobom ako Tesla. Snažil sa použiť čo najviac pôvodných plánov, návodov a metód.

tesla1
boredomtherapy.com

„Moje prvé pozorovania ma skutočne vydesili,“ povedal Tesla o rádiu v roku 1901. „V noci v laboratóriu som zachytil niečo tajomné, dokonca nadprirodzené. Zvuky zneli ako ľudské hlasy, ktoré sa medzi sebou zhovárali v jazyku, ktorému som nerozumel.“

Keď tento muž zapol rovnaký prístroj, neveril vlastným ušiam.

tesla3
boredomtherapy.com

Čo sú to za zvláštne zvuky? Len náhodný rádiový signál? Alebo je to niečo nadprirodzené? Pozrite si nasledujúce video a započúvajte sa aj vy do týchto zvláštnych zvukov. Čo tam počujete vy?

[youtube aFxBmEpGIBw 720 410]

zdroj: interez.sk (Lucia M.), boredomtherapy.com

Príbehy
0
Komentovať (0)