Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
Hrad Bran, ktorý nájdete neďaleko rumunskej obce Bran, je snáď najslávnejším hradom na svete. Preslávil ho príbeh od spisovateľa Brama Stokera o najznámejšom upírovi Draculovi....

Hrad Bran, ktorý nájdete neďaleko rumunskej obce Bran, je snáď najslávnejším hradom na svete. Preslávil ho príbeh od spisovateľa Brama Stokera o najznámejšom upírovi Draculovi. Po krvilačnom upírovi a jednej kráľovnej sa teraz môžete stáť pánom tohto hradu napríklad aj vy. Je totiž na predaj.

Mali by ste odvahu stráviť život v upírskom hrade, alebo považujete tento príbeh za celkom vymyslený? Ktovie, každopádne sa vie, že bývalý majiteľ Vlad III. Dracula bol veľmi krutým kniežaťom. Prezývali ho tiež Napichovač, pretože napichovanie ľudí bol jeho obľúbený spôsob popravy.

dronestagr.am
dronestagr.am
trekearth.com
trekearth.com

Vlad Dracula počas svojho života bojoval s Turkami, ktorí sa snažili dobyť do Európy. Podľa historikov má na svedomí až 100 000 tureckých životov. Bol veľmi krutý k vojnovým zajatcom a len málokoho nechal prežiť, väčšinou ich čakala pomalá a bolestivá smrť.

improvethesetting.com
improvethesetting.com
nexthome.yp.ca
nexthome.yp.ca

Podľa legiend skutočne pil ľudskú krv, to sa však nikdy nepodarilo potvrdiť. Ďalšia legenda hovorí o honosnej zlatej čaši, ktorú nechal sám Dracula pri neďalekej studni vedľa svojho hradu, aby sa každý pocestný mohol napiť. Zo strachu z miestneho kniežaťa sa vraj nikto nikdy neodvážil drahú čašu ukradnúť…

ibtimes.com
ibtimes.com
businessinsider.com
businessinsider.com

Pozrime sa však na samotný hrad… Asi len málokto by si vedel svoj život predstaviť v hrade, kde sa udialo toľko krutostí. O hrad sa však celkom logicky zaujíma veľké množstvo ľudí. Táto rumunská národná pamiatka sa predáva za niečo viac ako 53 miliónov eur. Má izieb viac než dosť pre niekoľko generačnú rodinu, ba aj dve.

travelhighlighter.com
travelhighlighter.com
tripscout.net
tripscout.net

Človek by si myslel, že sa boháči budú o tento hrad biť, no opak je pravdou. Za niekoľko rokov sa doposiaľ nepodarilo nájsť seriózneho záujemcu. V hrade je síce elektrina, no nenájdete tu ani jediné zrkadlo. Nebojte sa ale, žiadny upíri tu nie sú. Nanajvýš nejaký ten duch, keďže tu počas 2.svetovej vojny zriadili nemocnicu pre ťažko ranených vojakov…

alux.com
alux.com
pure-romania.com
pure-romania.com

Aj keď zrejme nie ste seriózny záujemca o kúpu hradu, ak sa niekedy dostanete do jeho blízkosti, určite si ho choďte obzrieť. Momentálne tu figuruje múzeum, do ktorého vás vstup bude stáť iba 5 eur.

0
Komentovať (0)