Lucia Mužlová / / Zaujímavosti
Nestáva sa často, že vidíte dokonalý dom, kde sa spája rustikálny a moderný štýl. Majiteľom tohto malého domčeka sa to však podarilo. Moderný nábytok...

Nestáva sa často, že vidíte dokonalý dom, kde sa spája rustikálny a moderný štýl. Majiteľom tohto malého domčeka sa to však podarilo. Moderný nábytok je jednoduchý, čo je ideálne pre menšie priestory. Minimalizmus sa prekvapivo ľahko kombinuje a vytvára tak pocit domova. Domček bol postavený architektom a zároveň aj majiteľom Daveom Batesom a dostal meno „Urban Cabin“.

Dave pracuje pre spoločnosť, ktorá sa venuje stavbe malých domčekov. Zákazníci si môžu vybrať rozlohu od približne od 15 m² do 40 m², čo sú naozaj dosť malé priestory. Preto je využitý celý priestor a dom je navrhnutý hlavne funkčne a prakticky. Žiadne dva domy nie sú rovnaké, takže sa dá povedať, že každý jeden je unikátny, moderný a kreatívny. Z hľadiska bezpečnosti sú veľmi dôležité certifikáty a výnimkou nie je ani Urban Cabin.

malydom1
Tiny House Swoom/Urban Cabin

Tento dom s rozlohou 40 m² je jedným z najväčších Daveových projektov. Je obložený cédrovým drevom a má strechu, ktorá je odolná voči korózii.

malydom13
Tiny House Swoom/Urban Cabin

Kuchyňa je kombinovaná s obývačkou a sú krásne prepojené. Strop je vyrobený z borovice, pričom tento istý druh dreva sa opakuje na jednotlivých okenných rámoch. Okná sú veľké a navrhnuté tak, aby celý priestor opticky zväčšili.

malydom2
Tiny House Swoom/Urban Cabin
malydom4
Tiny House Swoom/Urban Cabin

V kuchyni sa nachádza sporák so štyrmi horákmi a rúrou na pečenie. Taktiež tu nechýba chladnička a dvojitý kuchynský drez z nerezovej ocele. Kuchynská linka je vyrobená z recyklovaného skla.

malydom3
Tiny House Swoom/Urban Cabin

Je to síce jednoduchý, malý domček, no nachádza sa v ňom všetko, čo človek potrebuje.

malydom5
Tiny House Swoom/Urban Cabin

Biele obkladačky, ktoré pokrývajú steny v kúpeľni, vytvárajú príjemný kontrast spolu s tmavými podlahami. Súčasťou kúpeľne je aj klasický splachovací záchod.

malydom7
Tiny House Swoom/Urban Cabin

Majitelia preferujú moderný štýl a prispôsobili tomu aj zariadenie a doplnky. Do podkrovia vedú schody a nachádza sa tu spálňa a úložný priestor.

malydom6
Tiny House Swoom/Urban Cabin

Pokračovanie na ďalšej strane..Komentovať (0)