Foto: Instagram (Johnny Ward)

Ľuboš Belko / / Série
V roku 2009 žil Johnny Ward v Austrálii, kde pracoval pre veľkú korporáciu.

Jeho prácou bola organizácia veľkých konferencii a za túto pozíciu mal skutočne dobre zaplatené. Dobre zaplatené v tom prípade znamená, že na jeho bankovom účte každý mesiac pribudlo 20-tisíc dolárov. Johnny mal svoje sny o cestovaní už v minulosti, no nič ako cestovanie zadarmo žiaľ neexistuje. Po skúsenosti s prácou v Austrálii mal mladý Ír dosť peňazí na to, aby začal robiť to, čo chce.

Ako však tvrdí on sám, nevyrastal v najlepších podmienkach, a preto je s peniazmi veľmi opatrný. Keďže si však nikdy nebudoval vzťah k autoritám, cítil, že potrebuje zmenu. Predtým než sa však vôbec dostal k tejto dobre platenej práci, hľadal rôzne spôsoby, ako si zarobiť už počas vysokej školy. Jeho veľkým snom bolo učiť angličtinu v Thajsku. To sa mu nakoniec podarilo, no aby na tento výlet nazbieral dosť peňazí, zobral prácu v nemocnici, kde na sebe nechal testovať lieky. V tom čase si prilepšil o zhruba 2 500 dolárov.

Po vysokej škole sa uplatnil v zmieňovanej austrálskej spoločnosti, ktorá mu síce zabezpečila prínos slušného zárobku, no neuspokojila jeho dušu. Keď mal v pláne dať výpoveď, jeho nadriadený mu ponúkol lepšiu pozíciu s ešte vyšším platom. To však Johnnyho uspokojilo len na štyri mesiace, po ktorých z firmy definitívne odišiel. Rozhodol sa, že si zbalí kufre a pôjde do Afriky, kde sa v tom čase konali Majstrovstvá sveta vo futbale.

„Všetky tie prachy mi vypaľovali vo vrecku dieru a tak som si zabookoval letenku do Zimbabwe,“ spomína Johnny. Predtým ako odišiel, strávil posledné mesiace vytváraním webstránky, ktorá mu neskôr mala poslúžiť ako cestovateľský blog. „Spomínam si, ako som zarobil svoje prvé peniaze z reklamy. Bolo to okolo 80 dolárov. Chlap, ktorý mi vyplatil prvé peniaze z reklamy na mojej stránke celkom zmenil môj prístup. Vtedy som si pomyslel, toto by mohlo fungovať.“

Johnny sa rozhodol, že navštívi každú krajinu na svete. Aby svoju misiu spopularizoval, rozhodol sa, že všetko zmapuje na svojom blogu. A bol to práve jeho blog, kde načerpal dostatok skúseností na to, aby si otvoril vlastnú mediálnu spoločnosť. Od toho bodu bol Johhny Ward autor blogu OneStep4Ward a majiteľom spoločnosti Step4Ward Media. Spoločnosť, ktorá sa zaoberá tvorbou obsahu a nárastom sledovanosti v súčasnosti dosiahla svoj zárobok vo výške jedného milióna dolárov. A Johnny teraz zarába tisíc dolárov denne.

Johnny aktuálne vlastní niekoľko nehnuteľností vo Veľkej Británii a v Ázii. Jeho jediným receptom však je, aby ste nestrácali čas pri motivačných obrázkoch, ale skutočne chopili svoj osud do rúk a niečo s ním spravili. „Nemusíte zarobiť milión. Stačí ak zarobíte jeden, päť alebo päťdesiat dolárov. A keď budete mať tieto peniaze na svojom účte môžete si povedať, ‚Wow, ono to skutočne funguje.'“ Johnny tiež tvrdí, že je dobré si založiť blog. Nech robíte čokoľvek. Keď máte blog a pravidelných návštevníkov máte hlas, ktorým dokážete prehovoriť.

Pozri aj: Tesla minie 8000 dolárov za minútu a naliehavo potrebuje peniaze. Objavili sa predpovede, že firma skrachuje pred rokom 2020

businessinsider.com
0
Komentovať (0)