nationalgeographic.com

Láska k prírode mladého filmára menom Bertie Gregory je veľmi nákazlivá, a to, že je nadšenec prírody, z neho robí ideálneho kandidáta pre Nat Geo a projekt okolo Vancouver Islandu. Prečítajte si článok o mladom režisérovi a toto nadšenie sa veľmi rýchlo prenesie aj na vás.

Bertie Gregory sa musí zrejme každé ráno uštipnúť do ramena, aby si bol istý, že sa mu nesníva. Pochádza z juhozápadného Anglicka a príroda ho očarila už keď bol dieťaťom. Neskôr sa začal venovať fotografovaniu a dnes fotí najmä divokú zver.

natgeo1
nationalgeographic.com

Dnes sa Bertie našiel ako fotograf a filmár práve v Nat Geo. Divoká príroda mu učarovala a jeho fotografie zase uchvátili National Geographic. Jedná sa vôbec o prvú digitálnu sériu Nat Geo Wild a Bertie strávil 90 dní na Vancouver Island. Väčšinu času bol sám a sledoval niečo, čo sám opisuje ako „najväčšie, najkrajšie a najcharizmatickejšie zvieratá“, pre ktoré je Vancouver Island domovom.

natgeo2
nationalgeographic.com

Dokopy vzniklo 16 epizód a každá je 5 minút dlhá, pričom môžete vidieť krásne vlky, veľryby, medvede, morské vydry a mnoho ďalších zvierat, a to všetko v nádhernej a najúžasnejšej, nedotknutej prírode na svete. „Táto séria je najmä o veľkom dobrodružstve. Privádzam divákov do prostredia voľnej a divokej prírody a dostávajú sa tak do intímneho a úzkeho kontaktu s nádhernými pobrežnými predátormi,“ hovorí Bertie.

natgeo3
nationalgeographic.com
natgeo4
nationalgeographic.com

To, že Bertie je naozaj frajer za kamerou, sa vôbec nebojí ukázať.

natgeo5
nationalgeographic.com

Pozrite si napríklad epizódu 10, kde sa môžete pozrieť na krásne a majestátne veľryby.

[youtube X0uNIndOyMk 720 410]

interez.sk (Lucia M.), treehugger.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )