metronews.ca

Romana Dorotovičová / / News
Čo by ste urobili, keby vám na pasovej kontrole po príchode na letisko povedali, že vaša krajina neexistuje? Prečítajte si o zážitku 28-ročnej cestovateľky z Nového Zélandu.

V 21. storočí, v dobe, kedy si vieme vygoogliť takmer všetko by ste asi nečakali, že môže nastať aj takáto absurdná situácia. Cestovateľka Chloe Phillips-Harris vám ale iste bude oponovať. Má totiž s takouto situáciou skúsenosť na vlastnej koži!

Novozélanďanka Chloe sa rozhodla navštíviť Kazachstan, jednu z republík bývalého Sovietskeho zväzu. Napriek tomu, že krajina je už dlho samostatnou, cestovateľka z Nového Zélandu má poriadny dôvod myslieť si, že v Kazachstane zastal čas. Po prílete do Kazachstanu ju totiž vďaka novozélandskému pasu nechceli nechať prejsť pasovou kontrolou. Neverili jej, že Nový Zéland je samostatne existujúca krajina, a pokiaľ sa nepreukáže austrálskym pasom, do krajiny ju jednoducho nevpustia. Úradníci na letisku v meste Almaty si totiž mysleli, že Nový Zélend je jedným zo štátov Austrálie.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Zúfalá mladá cestovateľka sa snažila vyriešiť situáciu prostredníctvom dlhých debát, a taktiež pomocou mapy, na ktorú náhodne natrafila. Už už sa tešila na to, ako ukáže úradníkom jej krajinu na mape, keď však zbadala, že na tejto mape pri Austrálii už neležalo nič. A tak si ju oficieri nechali ešte u seba viac ako jeden deň, pokým Chloe nevyužila niekoľko kontaktov na to, aby ju dostali von.

chloe-1
metronews.ca

Čo myslíte, vrátila sa Chloe po tejto skúsenosti naspäť domov? Nuž, nevrátila. Napriek tomuto zážitku strávila v Kazachstane celých 6 mesiacov tak, ako plánovala.

interez.sk, (Romana Dorotovičová), theladbible.com, dailymail.co.uk


Komentovať (0)