Michal Blaško / / Zaujímavosti
Hipsteri. Životný štýl, ktorý láka stále viac a viac ľudí. Aké je to ale byť naozajstným hipsterom? V tomto článku Vám ukážeme, že nie...

Hipsteri. Životný štýl, ktorý láka stále viac a viac ľudí. Aké je to ale byť naozajstným hipsterom? V tomto článku Vám ukážeme, že nie vždy to musí byť jednoduché.

Brada

hipsteri

Charakteristický poznávací znak každého správneho hipstera, v ojedinelých prípadoch, aj hipsteriek. Čo však v prípade, že tá burina na tvári pripomína skôr vetrom poničené Tatry, ako bujný lesný porast? Niektorým jednoducho nie je súdené nosiť hipsterskú bradu. A pokiaľ sa to predsa len podarí, namáčať si ju dennodenne do polievky asi tiež nie je nič príjemné.

Oblečenie

hipsteri2

Čo sa týka oblečenia platí, čím staršie to vyzerá, tým lepšie. Nie je neobvyklé, že si hipstera zameníte za bezdomovca a naopak. Second handy začínajú po nálete ostatných hipsterov zívať prázdnotou a navyše šatníky a povaly u starých rodičov už boli pred rokmi vytriedené, tak kde teraz zohnať hrubánsky, ručne pletený sveter na zimu? A to nehovorím o okuliaroch… no skúste nájsť tie správne!

Knihy

hipsteri3

Pri výbere žánru má hipster voľnú ruku. Veľmi obľúbená je najmä poézia, umenie či fantasy. Dôležitým faktorom je hrúbka! Pod 400 strán knihu ani nechytajte do ruky. V spojení s taškou cez plece – nikdy nie ruksak, povoľuje sa vak podobný ako mal Frodo – vznikajú rôzne bolesti a vykrivenia chrbtice.

Doprava

hipsteri4

Cestovanie bicyklom v rannej a poobednej špičke hraničí s mestským survivalizmom. Bicykel musí byť samozrejme pekný, starodávny, takže ani funkčnosť bŕzd pravdepodobne už nebude to, čo bývala. Aspoň že im nie je zima na krk, keď ich tá brada chráni a ak si náhodou roztrhnú nohavice, alebo károvanú košeľu pri strate kolesa na otcovom favorite, bude to znovu len o niečo štýlovejšie.

Stravovanie

hipsteri5

Hipsterská strava by mala byť pestrá, plná neobvyklých, neznámych, nevysloviteľných ingrediencií, pochutín, nápojov. Dobre vychladenú limonádu z čerstvého ďumbiera, s plátkom limetky a pár kvapkami šťavy z avokáda v potravinách asi nekúpite. Rovnako ani sushi, nemodifikovanú zeleninu a ovocie. Preto ostáva nakupovať v „bio obchodoch“ a pestovať rajčiny a pažítku doma na balkóne.Komentovať (0)