tha.cz

Romana Dorotovičová / / Kultúra
Ak vám niekedy zmizla ponožka, vedzte, že za touto krádežou stoja Lichožrúti. Presne to je názov nového animovaného filmu z českej produkcie.

Česká produkcia sa veru poriadne vyhrala s animáciou a príbehom Lichožrútov, zlodejov ponožiek, ktorí sú pre ľudí neviditeľní. Tieto kreatúry sa riadia akýmsi vlastným desatorom. Už samotný názov pre českého diváka indikuje podstatu týchto stvorení. V češtine totiž lichý znamená nepárny, čo súvisí s jedným z bodov desatora – nikdy neukradneš celý pár ponožiek. A na čo sa diváci môžu tešiť?

lichozroutifilm.cz
lichozroutifilm.cz

Za scenárom tohto rodinného animovaného filmu stoja autor knižnej podoby Lichožrútov Pavel Šrut a Galina Miklínová – výtvarníčka, ktorá dala postavám filmovú podobizeň. Dvojica autorov tvorila príbeh o neviditeľných zlodejoch ponožiek niekoľko rokov.

youtube.com
youtube.com

Hlavnou postavou príbehu je lichožrút Hihlík, ktorý celý svoj život žil s dedkom v jednej pražskej domácnosti s ľuďmi, a tak nemal ani potuchy o tom, že za dverami domácnosti existuje nejaký svet. Ako to už býva zvykom, na hlavného protagonistu filmu vždy čaká nejaké dobrodružstvo. Malého lichožrúta na ceste objavovania vonkajšieho sveta sprevádza množstvo lichožrútskych kamarátov, no ani v tomto príbehu však nemôže absentovať nejaký zloduch, a týmto je je v príbehu zlodejov ponožiek Profesor Kadeřábek, ktorý ako jediný lichožrútov vidí aj počuje. Jeho cieľom je lichožrútov pochytať a ukázať svetu.

characters-right
lichozroutifilm.cz

Napínavý príbeh a jedinečná animácia zaručujú skvelý zážitok každému divákovi. Pozrite si trailer k filmu. Pôjdete sa naň pozrieť do kina aj vy?

interez.sk, (Romana Dorotovičová), lichozroutifilm.cz
0
Komentovať (0)