Lucia Mužlová / / Kultúra
Táto umelkyňa tvorí tak realistické a strašidelné koláče, že šokuje ľudí po celom svete. Katherine Dey dokonca realizuje vlastné výukové programy, kde sa ľudia môžu...

Táto umelkyňa tvorí tak realistické a strašidelné koláče, že šokuje ľudí po celom svete. Katherine Dey dokonca realizuje vlastné výukové programy, kde sa ľudia môžu naučiť, ako vytvoriť koláč, ktorý bude vyzerať ako podmorské monštrá, ľudské hlavy a dokonca aj malé deti. Viete si predstaviť, že by ste konzumovali niečo, čo vyzerá ako ľudský mozog, alebo živé dieťa?

Katherine Dey je 30-ročná registrovaná zdravotná sestra z New Yorku. Má veľmi zaujímavý a obdivuhodný talent, ktorý premenila na kreatívne hobby.

torty1
Katherine Dey

Vyrába jedinečné, jedlé koláče. Posúďte sami. Kto by si dal tento sladký ľudský mozog?

torty2
Katherine Dey

Katherine začala tvoriť takéto torty pred pár rokmi. Medzi jej prvé diela patril peň pokrytý hubami, no potom sa začala venovať niečomu trochu bizarnejšiemu.

torty3
Katherine Dey

Vyrobila už všetky ľudské orgány.

torty4
Katherine Dey

Táto mihuľa (druh ryby – pozn. redakcie) vyzerá naozaj realisticky.

torty5
Katherine Dey

„Inšpiruje ma veľa vecí. Milujem ten zvláštny pocit, keď vidím niečo, čo vyzerá tak skutočne, no pritom je to úplne inak. Niektoré torty nevyzerajú obzvlášť chutne, no sú naozaj vynikajúce. Sú to dve protichodné veci v ten samý okamih, a to sa mi na tom celom páči,“ hovorí Katherine.

torty9
Katherine Dey

Veľa času obetuje samotnému návrhu, aby neskôr všetky časti držali pokope a nerozpadali sa.

torty6
Katherine Dey

Reakcie na takúto formu umenia sú vraj rôzne. Niektorí to milujú, iní zase nenávidia. Každopádne, v ľuďoch to vyvoláva silné pocity, čo je presne to, čo chcela dosiahnuť.

torty7
Katherine Dey

Niektorí ľudia sú priam znechutení. No zatiaľ ešte nikto nenamietal takýto koláč ochutnať.

torty8
Katherine Dey

Čo si o tom myslíte vy? Ochutnali by ste niečo z jej tvorby?

torty11
Katherine Dey
torty10
Katherine Dey


Komentovať (0)