Lucia Mužlová / / Série
Pred šiestimi rokmi začala Elora Hardy budovať udržateľné bambusové domy v Indonézii. Zanechala svoju úspešnú kariéru, aj celý život v New Yorku, dala dokopy...

Pred šiestimi rokmi začala Elora Hardy budovať udržateľné bambusové domy v Indonézii. Zanechala svoju úspešnú kariéru, aj celý život v New Yorku, dala dokopy tím nadšencov a odišla na Bali, aby tam uskutočnila malú architektonickú a environmentálnu revolúciu. Eloru inšpiroval jej otec, ktorý veril, že bambus je jedným z najsľubnejších stavebných materiálov. Celý jej tým strávil posledných šesť rokov stavbou domov z bambusu, ktorý je ideálny obnoviteľný zdroj. Pozrite si sériu fotografií, do ktorých sa okamžite zamilujete. Do krajiny, do nápadu, do krásnych bambusových domčekov.

bambus1
ibuku.com
bambus2
ibuku.com

Celý jej tým strávil posledných šesť rokov stavbou domov z bambusu, ktorý je ideálny obnoviteľný zdroj. „Keď som pred šiestimi rokmi prvýkrát videla tieto bambusové príbytky, len som si pomyslela, že to celé dáva zmysel. Prečo sa takéto projekty nezačali skôr a čo všetko ešte môžeme urobiť?,“ hovorí architektka. Pozrite sa aké ekologické majstrovské diela dokázali títo ľudia dobrovoľne vytvoriť.

bambus3
ibuku.com
bambus4
ibuku.com
bambus5
ibuku.com

Bambus má kompresnú silu ako betón, je pevný skoro ako oceľ a je jednou z najrýchlejšie rastúcich rastlín. Jediná nevýhoda je, že bambus môže byť napadnutý a zničený hmyzom. Práve kvôli tejto skutočnosti Elora používa rôzne prípravky na ošetrenie stavebných materiálov. Následne sa bambus stáva pre hmyz nestráviteľný.

bambus6
ibuku.com

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)