Foto: Twitter (Ellen Barr)

Ľuboš Belko / / News
"Aj napriek tomu, že ste veľmi inteligentný jedinec, ste stále veľmi nezrelá," povedal britský sudca budúcej srdcovej chirurgičke.

Študentka z Oxfordskej univerzity sa vyhla väzeniu. Sudca jej totiž povedal, že sa na ňu nemusí vzťahovať trest odňatia slobody za bodnutie svojho priateľa, práve vďaka jej úžasnému talentu. Lavinia Woodward, ctižiadostivá študentka medicíny a budúca srdcová chirurgička zaútočila na svojho priateľa, pri čom použila nôž na chlieb, zatiaľ čo bola pod vplyvom drog. Stalo sa tak na internáte, kde bola ubytovaná.

Obvinenie by si za normálnych okolností vyžiadalo odňatie slobody, no sudca Ian Pringle navrhol, aby bola Lavinia od väzenia ušetrená vzhľadom k jej akademickým úspechom. Podľa neho by tento trest bol zbytočne prísny a bolo by mu ľúto, aby táto nadaná slečna bola oprostená od svojej túžby pomáhať ľuďom. To, čo sudca povedal, vznieslo veľkú vlnu kritiky. Podľa mnohých bol zaujatý a neprimerane zhovievavý.

instagram.com

V pondelok bol jej 10 mesačný trest pozastavený na 18 mesiacov. Sudca Pringle jej povedal: „Vo vašom prípade je mnoho poľahčujúcich okolností. Za prvé, vo veku 24 rokov nemáte žiadne doterajšie problémy so zákonom. Za druhé, zistil som, že ste úprimne oľutovali svoje činy. Aj napriek tomu, že to bolo proti pravidlám vašej podmienky, kontaktovali ste svojho partnera, priznali ste vinu a hlboko ste svoje činy oľutovali. Za tretie, aj napriek tomu, že ste veľmi inteligentný jedinec, ste stále veľmi nezrelá, čo nie je úmerné vašemu veku.

30. decembra 2016, priateľ Lavinie, ktorý študoval na univerzite v Cambridge, sa ju rozhodol navštíviť potom, čo sa zoznámili cez Tinder. Keď si uvedomil, že bola opitá, kontaktoval jej matku cez Skype. Sudca povedal: „Keď ste na toto prišli, extrémne vás to vytočilo a začali ste okolo seba hádzať predmety. Zo záznamu tiesňového hovoru je jasné, že váš partner privolal políciu ešte predtým, než ste zobrali nôž, ktorý sa nachádzal v izbe a zabodli ste mu ho do nohy.

instagram.com

Počas incidentu ste mu tiež porezali dva prsty. Vášmu partnerovi sa podarilo zabrániť vám v ďalšom útoku, no potom ste obrátili nôž proti sebe a on vás musel odzbrojiť, aby ste si neublížili. Keď dorazili pohotovostné služby, bolo jasné, že ste boli intoxikovaná a mentálne rozrušená. Na policajnú stanicu ste dorazili veľmi utrápená.“ Počas pojednávania sudca povedal, že Lavinia počas minulého vzťahu trpela a bol pre ňu veľmi zničujúci. Počas tohto vzťahu bola taktiež vystavená závislosti od drôg triedy A. Teda ide o drogy ako heroín, kokaín, extáza, LSD alebo lysohlávky.

instagram.com

Všetko môže znieť pekne pokiaľ to schováte do pekného obalu. Nepadla však zmienka o tom, že Lavinia pochádza z dobrej rodiny a svoju podmienku trávi v prázdninovom dome jej matky v Taliansku. Taktiež sa sudca nezmienil o tom, že svoju závislosť od kokaínu si Lavinia vypestovala počas doby strávenej na univerzite a nie počas svojho vzťahu. Preto je len na vás, aký obraz si o tejto kauze utvoríte, no keď sa pozriete z blízka, jej okolnosti nie sú až tak poľahčujúce, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Pozri aj: „Zničilo mi to život.“ Hovorí fotograf, ktorý vedie súdny spor proti opici

independent.co.uk
0
Komentovať (0)