YouGov

Sviatky radosti a pokoja sú už za dverami. Neviete sa dočkať? Alebo skôr patríte do skupiny ľudí, ktorí už teraz hľadajú, kde sa pred tradičným zhonom ukryjú?

Na svete je mnoho vecí, ktoré nás rozdeľujú, avšak Vianoce patria práve k veciam, ktoré nás spájajú. Nie každý však prežíva tieto sviatky radosti a pokoja s pozitívnymi pocitmi. Mnohí ľudia sú priam otrávení zo všetkých svetiel, balenia darčekov, či prehnaného vypekania a vyvárania a s nimi spojeného zbytočného zhonu. Do ktorej skupiny patríte vy? V článku nájdete mapu krajín, ktoré nenávidia Vianoce. Tipli by ste si, ktoré tam patria?

Mnoho z nás má na Vianociach to, že sa stretneme s mnohými priateľmi a rodinou, ktorú sme nevideli dosť dlho. Tu ale pozitíva pre mnohých končia. Ľudia vo Veľkej Británii oceňujú aj voľno v práci, vianočnú večeru a darčeky. Francúzi, Švédi a Taliani namiesto voľna v práci oceňujú viac vianočné svetielka.

Niektoré národnosti sa dokonca stotožňujú s tým, že Vianoce sú príliš materialistické. Medzi tieto krajiny patrí napríklad Španielsko, kde až 81% obyvateľov súhlasí s touto myšlienkou. Vo Francúzsku do tejto skupiny patrí 66% a v Británii 77%. Vo Švédsku, USA, Rakúsku a Nemecku považuje vianočné sviatky za materialistické vyše 70% obyvateľstva. Pokým sa na samotnú oslavu sviatkov sa teší v Nemecku až 68%, v susednom Francúzsku je to len 34% ľudí.

YouGov
YouGov

A čo taký vianočný stromček? Máte doma živý, umelý, alebo žiadny? Na obrázku vidíte, ako sa ku kúpe stromčekov postavili obyvatelia jednotlivých krajín v roku 2015.

YouGov
YouGov
interez.sk, (Romana Dorotovičová), indy100.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy