Ak architekti spoja jedinečný dizajn a drevené palety, je to sľubný začiatok. V tomto prípade sa jednalo o rekonštrukciu celého domu. Rodina vlastnila staršiu...

Ak architekti spoja jedinečný dizajn a drevené palety, je to sľubný začiatok. V tomto prípade sa jednalo o rekonštrukciu celého domu. Rodina vlastnila staršiu chatu pri jazere Ladysmith v Qebecu a rozhodla sa ju renovovať. Problémom však bolo, že chata bola príliš stará a poškodená. Preto zverili projekt do rúk odborníkom, ktorí urobili „malý zázrak“. Presvedčte sa sami.

dom1
Christian Lalonde

Jediným realizovateľným riešením bolo v tomto prípade postaviť novú konštrukciu. Nová chata bola umiestnená do základov tej pôvodnej. Náklady boli oveľa nižšie a taktiež to bol rýchly projekt. Viete si predstaviť, koľko by trvalo prerobiť tú pôvodnú? Aby boli celkové náklady ešte nižšie, rozhodli sa architekti použiť lamelové drevené palety. Tento materiál je veľmi odolný a dobre sa s ním pracuje. Jedinou výnimkou bola kúpeľňa, kde bolo použité klasické obielené drevo a dlaždice.

dom2
Christian Lalonde
dom3
Christian Lalonde

Čo sa týka celkovej estetiky, technológia lamelových paliet patrí k tým modernejším, no dizajn, v ktorom bola chata postavená, je skôr ladený v pôvodnom štýle, s pôvodnými prvkami. Týmto sa spája niečo moderné s niečím tradičným, čo je jednoducho skvelé.

dom4
Christian Lalonde

Ďalším zaujímavým nápadom bolo zavedenie kompletného elektrického systému, ktorý pridáva akýsi industriálny „šmrnc“. Cez steny sú natiahnuté káble a to, čo by niekomu vadilo, pre iného vytvára krásny umelecký dojem.

dom5
Christian Lalonde
dom6
Christian Lalonde
dom7
Christian Lalonde
dom8
Christian Lalonde

Opäť jeden z projektov, ktoré sa mne osobne páčia. Čisté línie, spojenie moderných prvkov a dreva, romantika a pohodlie. Chata má svoje čaro a navyše sa nachádza v srdci prírody v oblasti jazera, kde večer môžete zaspávať v sprievode cvrlikania svrčkov a ráno sa preberiete jednou dĺžkou v jazere. Páči sa vám tento dizajn? Vedeli by ste si predstaviť dovolenku aj v takomto prostredí? Podeľte sa o svoje názory v komentároch.

dom9
Christian Lalonde
dom10
Christian Lalonde

zdroj: interez.sk (Lucia M.), goodshomedesign.com

Príbehy
0
Komentovať (0)