Foto: Instagram (cherokeelion)

Pôsobia desivo a úchvatne zároveň.

Sneh v púšti neznie ako dobré znamenie. V dobe globálneho otepľovania je ešte desivejší, no keď venujeme tomuto úkazu naivnú pozornosť, zistíme, že výsledok je skutočne úžasný. Minimálne na pohľad. Na stredozápade Spojených štátov je sneh skutočnou raritou. Perinbaba však tento rok zavítala aj do Arizony.

Studená scenéria sa ťahala od púšte v Arizone až do Nového Mexika. Paradoxom je, že na severovýchode, v mestách ako New York si Boston, kde sú obyvatelia zvyknutí na tuhé zimy, bol december viac menej teplý. V arizonskom Tuscone však počas sviatkov mieru a pokoja napadol až celý centimeter snehu. V Mountainair v Novom Mexiku to bolo dokonca 51 centimetrov snehu.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Travel Photography (@theallamericangirl),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Brian Devonshire (@devonshirephoto),

Troška snehu sa dokonca objavila aj v južnej Kalifornii. Púšť Sonoran, kde sa zvyčajne vyšplhajú zimné teploty na 32°C na Kalifornskej strane a 20°C na Arizonskej, zažila počas Nového roka taktiež snehovú nádielku, ktorá pokryla jej ikonické kaktusy. Na absenciu snehu sa nemohlo sťažovať ani arizonské púštne mestečko Sedona. A samozrejme na záver sa nezabudlo ani na Veľký kaňon(Grand Canyon).

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa VisitGrandCanyon.com (@visitgrandcanyon),

Sneh v týchto častiach Spojených štátov je síce výnimočný, no nie nevídaný. Ide tak o podobnú raritu ako sneh na Sahare či fenomén El Niño. V dôsledku klimatických zmien sa môžeme pripraviť na fakt, že takéto javy budeme vídať čoraz častejšie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Teigan (@teigan.emery),

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy