Foto: Paramount Pictures/Warner Bros

Medzi filmy, ktoré dokážu zarobiť najväčšiu čiastku, sa väčšinou radia sci-fi filmy či horory s dobrým obsadením, ktoré pritiahnu do kín milióny fanúšikov.

Nikto nemôže poprieť, že žánre filmov ako sci-fi či horor patria medzi najpopulárnejšie medzi divákmi. Ak má takýto film k tomu všetkému ešte skvelé herecké obsadenie, o úspechu filmu netreba vôbec pochybovať. Práve strach, ktorý tak milujeme pri pozeraní hororov nás ťahá do kín, aby sme si vždy pozreli niečo nové. Toto je 15 hororov, ktoré zarobili najvyššie sumy. 

Šiesty zmysel (1999) – zárobok: 672,8 miliónov dolárov

Film „Šiesty zmysel“ nie je len hororom, na ktorý sa pozriete, keď sa chcete báť. Je to kombinácia thrileru a hororu dokopy, ktorá rozpráva veľmi zaujímavý príbeh. Dej je o tom, ako malý chlapec bojuje s nočnými morami a lekár, ktorého si zahral Bruce Willis, mu prichádza pomôcť. Postupne objavuje desivú príčinu jeho nepríjemných snov a ťažkých nocí.

Vyháňač diabla (1973) – zárobok: 441,3 miliónov dolárov

Jeden z najpopulárnejších hororov, ktoré zarobili viac ako 440 miliónov dolárov, videlo nespočetne veľa divákov. Film je o mladej, 12-ročnej dievčine, ktorá žije so svojou matkou. Z ničoho nič a u nej začnú prejavovať zvláštne symptómy. Lekári a psychológovia sú bezradní, a preto sa naskytuje jediné možné riešenie, a to stará praktika vyháňania. Pri sledovaní filmu sa však divákom stávali aj čudné veci, ako napríklad to, že vracali, museli rýchlo ujsť z kina alebo dokonca zomreli.

It (2017) – zárobok: 404,3 miliónov dolárov

Populárny film „It“, ktorý mal len prednedávnom premiéru, sa dostal na rebríčku najdrahších hororov na vysoké miesto. Dej je o tom, ako v mestečku Derry zmizne chlapec menom Georgie. Jeho brat Bill sa snaží zistiť, čo sa v deň jeho zmiznutia stalo. S pomocou svojich priateľov zisťuje, že jeho brat nie je jediný, kto zmizol a že v mestečku Derry prišlo k podobným katastrofám aj v minulosti. Charakteristickým znakom pre celý film je klaun, z ktorého behajú zimomriavky mnohým divákom.

V zajatí démonov 2 (2016) – zárobok: 320,3 miliónov dolárov

Mnohokrát sa stáva, že pokračovanie filmov nemá taký úspech, ako prvá časť. Pri filme „V zajatí démonov“ to však neplatí. Druhé pokračovanie fenomenálneho filmu od režiséra Jamesa Wana zožalo naozaj veľký úspech. Film je o manželskom páre, ktorý odcestuje do Londýna vyšetrovať paranormálny prípad a pomôcť tak matke, ktorá žije so štyrmi deťmi v dome zamorenom duchmi.

V zajatí démonov (2013) – zárobok: 318 miliónov dolárov

Hneď ďalším filmom, ktorý obsadil miesto v tomto zozname je prvá časť filmu „V zajatí démonov“ z roku 2013. Perfektne spracovaný horor, ktorý bol nakrútený podľa skutočnosti, hovorí o hrôzostrašnom prípade, ktorý vyšetruje manželský pár. Obaja sú privolaní na opustenú farbu, kde majú pomôcť rodine, ktorá má problémy s paranormálnymi javmi.

Resident Evil: Afterlife (2010) – zárobok: 300,2 miliónov dolárov

Film „Resident Evil: Afterlife“ nepatrí žánrom len do hororu, ale aj medzi sci-fi a akčné filmy. Hlavná hrdinka Alice pokračuje na svojej ceste, aby našla ľudí, ktorí prežili a umiestnila ich do bezpečia. Zaujímavý film má rýchly spád, je nabitý dejom a bude vás baviť.

Krotitelia duchov (1984) – zárobok: 295,2 milióna dolárov

V 80-tych rokoch minulého storočia, kedy film vyšiel, bol senzáciou, ktorú musel vidieť úplne každý. Kombinácia komédie a hororu je veľmi zaujímavá a môžete si byť istí, že sa určite párkrát aj z chuti zasmejete. Dej je o štyroch mužoch, ktorí zisťujú, že ich fantázie o duchoch sú skutočné. Ich poslanie je jednoduché. Musia zastaviť zlo a zachrániť tak New York.

Annabelle: Stvorenie zla (2017) – zárobok: 292,5 miliónov dolárov

Stačí pohľad na túto bábiku a mnohí majú husiu kožu zaručenú. Pokračovanie filmu malo ešte väčší úspech, ako jeho predchodca. Výrobca hračiek Samuel príde o svoju milovanú dcéru a po dlhých rokoch sa rozhodne pomôcť dievčatám zo sirotinca. Pozve ich do svojho domu a chce tak potešiť manželku, ktorá je chorá. Ich šťastie však nevydrží dlho, pretože v dome je aj bábika Annabelle, ktorá len čakala na nevinné dievčatá.

Annabelle (2014) – zárobok: 256,8 miliónov dolárov

Keď sa pozriete na všetky filmy, na ktorých sa podieľal James Wan ako producent a režisér, zistíte, že väčšina z nich sa nachádza v tomto zozname a sú veľmi úspešné. Toto všetko len potvrdzuje jeho kvality a talent, vďaka ktorému sa môžeme pozerať na jedny z najlepších hororov. Film „Annabelle“ je o tom, ako John Form našiel pre svoju nastávajúcu manželku perfektný darček v podobe starej klasickej bábiky. Jej nadšenie však netrvá príliš dlho. Napínavý horor si získal mnohých fanúšikov, čo dokazuje aj suma, ktorú horor zarobil.

Osada (2004) – zárobok: 256,6 miliónov dolárov

Film „Osada“ je o tom, ako izolované mesto žije v strachu z neznámeho monštra, ktoré žije v lese. Horor sa stal úspešným aj napriek tomu, že mu chýbajú niektoré prvky príbehu.

Uteč (2017) – zárobok: 252,4 miliónov dolárov

Veľmi zaujímavým hororom je aj film „Uteč“. Dej je o Rose, ktorá má čierneho priateľa Chrisa. Obaja idú k Rose rodičom na víkend, aby sa zoznámili. Na prekvapenie, rodičia dievčaťa nemajú žiadne výhrady k tomu, že je jej priateľ čiernej farby. Prijali ho veľmi rýchlo, sú k nemu až príliš milí a nič im na ňom nevadí. Pomaly sa však začínajú objavovať náznaky, ktoré len ukazujú, že nie všetko je tak, ako má byť, a preto by mal Chris utiecť, kým sa dá.

Kruh (2002) – zárobok: 249,5 miliónov dolárov

Aj keď ste film „Kruh“ nevideli, určite ste sa mnohokrát stretli s obrázkom či nejakým videom s dievčaťom, ktoré vystupuje z obrazu a má čierne vlasy. Charakteristickým znakom pre tento film je zvonenie telefónu s varovaním, že ten, kto ho zdvihol, zomrie presne za sedem dní. Napínavý horor je stále veľmi obľúbeným filmom, ktorý si pozrú mnohí diváci.

Záhada Blair Witch (1999) – zárobok: 248,6 miliónov dolárov

Mystický a záhadný horor z roku 1999 patrí medzi klasiku, na ktorú sa pozrie veľmi rád každý fanúšik hororov. Dej je o tom, ako v roku 1994 záhadne zmizli v lese traja študenti, ktorí nakrúcali dokumentárny film. O rok neskôr sa našiel materiál, ktorý nakrútili…

Resident Evil: Odveta (2012) – zárobok: 240 miliónov dolárov

Ďalší film zo série „Resident Evil“ s krásnou Milou Jovovich mal takisto úspech. Hlavná hrdinka Alice bojuje proti zlým silám a snaží sa ochrániť svet. Napínavý horor sa bude páčiť najmä divákom, ktorí majú radi sci-fi žáner.

Paranormal Activity 3 (2011) zárobok 207.7 miliónov dolárov

A samozrejme, čo by to bol za zoznam bez známeho hororu „Paranormal Activity“, ktorý mal hneď niekoľko pokračovaní. Režiséri tejto série zistili, že takýto formát sa ľuďom páči a je populárny. Tretie pokračovanie, ktoré bolo jedným z tých, ktoré zarobili najviac peňazí, bolo o tom, ako sú hlavné hrdinky, sestry Katie a Kristi, stále prenasledované paranormálnymi javmi.

thecinemaholic.com
Príbehy
0
Komentovať (0)