Lucia Mužlová / / Lokál
Mobilné telefóny mávame väčšinu času vždy pri sebe a stali sa akýmsi módnym doplnkom. Ak máte navyše radi skvelý dizajn a prírodné materiály, potom je Stickerwood presne to, čo hľadáte.

Dnes sme si pre vás pripravili článok o ďalších šikovných Slovákoch, ktorí sa nebáli a zrealizovali svoj kreatívny a unikátny nápad. Značku Stickerwood možno poznáte a viac bude známa asi majiteľom iPhone a Samsung telefónov. Stickerwood predáva užitočné a hlavne pekné doplnky práve pre majiteľov týchto značiek. To, ale aj oveľa viac sa už dočítate v rozhovore.

sticker6
stickerwood

Čoraz viac ľudí sa začína zaujímať nielen o to, akú značku telefónu vlastní, ale aj o samotný dizajn vonkajšku, a teda krytu telefónu. Momentálne patrí medzi top špičku napríklad značka Apple, ktorá ponúka spotrebiteľom rôzne zariadenia od telefónov až po hodinky, a teda si každý príde na svoje. Jedinečné drevené obaly od Stickerwood sa, myslím, k značke Apple vynikajúco hodia a táto kombinácia vás očarí na prvý pohľad. Presvedčte sa sami a navštívte ich e-shop stickerwood.sk. Dizajnové doplnky k telefónu si môžete objednať pohodlne z domu. Čoskoro tu máme Vianoce, a ak hľadáte ideálny darček pre nejakého „fajnšmekra“, určite neurobíte krok vedľa. A nie je to len o značke Apple.

Kedy a ako tento nápad vznikol? V koho hlave sa zrodil a čo vás inšpirovalo?

Nápad vznikol počas štúdia na vysokej škole. V roku 2013, keď už mal iPhone skoro každý a trh bol zaplavený tisíckami plastových krytov, sme chceli niečo, čo telefón odlíši od tých ostatných. Nič poriadne sme ale nenašli. Inšpiráciou bolo určite aj štúdium na Drevárskej fakulte, s ktorou dnes spolupracujeme na technológiách pre kryty Stickerwood. Začali sme postupne budovať vlastnú značku.

Aké boli vaše začiatky? Čo by ste poradili tým, ktorí chcú tiež začať podnikať?

Bolo to šialené, asi hlavne netreba rozmýšľať a spaviť to. Vôbec sme nevedeli, do čoho ideme. Matúšova strana sa starala o web a marketing, Rišo zase zastrešil technológie, výrobu a obchod. Zodpovedný a pracovitý tím je veľmi dôležitý, preto si treba dobre rozmyslieť s kým do projektu vkročíte.

sticker1
stickerwood

Koľkí ste začínali a koľkočlenný tím máte dnes?

O všetko sa staráme my dvaja, Matúš Slovák a Richard Schemoda. Na dizajnových kolekciách dnes aktívne spolupracujeme s viacerými slovenskými ilustrátormi. Máme ešte grafika z Matúšovej firmy a brigádnikov, ktorí nám občas pomáhajú s ručnou výrobou, balením a s predajom na marketoch.

Prečo práve drevené obaly? Ide o ekologickú stránku alebo skôr o samotný materiál, ktorý v nás evokuje akýsi návrat k prírode a teda aj k prírodným materiálom?

Drevo je veľmi zaujímavý materiál. Každý jeden kus má unikátnu kresbu. Je tiež protišmykové a príjemne sa drží. Samozrejme, ide určite aj o prírodu. Regulovaná výsadba, z ktorej čerpáme zabezpečuje, že vyrastie viac stromov ako sa stihne spracovať. Dizajn a pocit pri držaní našich krytov sa nedá porovnať s inými povrchmi.

sticker3
stickerwood

Snažíte sa svoje nápady stále inovovať alebo sa momentálne sústredíte na pár kľúčových produktov? Rozšírite svoju ponuku napríklad o kryty na tablety alebo o iné značky?

Značka Stickerwood prešla od začiatku veľkými zmenami. Aktívne spolupracujeme s katedrou mechanických a fyzikálnych vlastností dreva. Kryty sa testujú, aby zvládli vlhkosť, zimu a aj vysoké teploty. Používame extrémne tenké kúsky dreva, takže je to veľmi dôležité a aj náročné. Na webe už okrem iPhone nájdete aj značku Samsung. Čoskoro sa môžete tešiť aj na ďalšie novinky. Pripravujeme aj jeden supertajný projekt, ale keby sme ti ho prezradili, museli by sme ťa zabiť.

S kým spolupracujete, čo sa dizajnu týka?

sticker7
stickerwood

Sú to mladí rozbehnutí dizajnéri a ilustrátori, v ktorých vidíme talent a chceme ich podporiť v ich tvorbe. Každá limitovaná séria je vonku len na určitý čas.

Ako dlho trvá výroba jedného krytu a aké kroky obsahuje postup?

Každý kryt sa vyrába ručne. Produkty lisujeme, režeme laserom a brúsime. Na konci ich natierame prírodným ochranným voskom, ktorý je obohatený o nano látky, aby ešte lepšie odpudzovali vodu a prach.

Aké druhy dreva používate?

sticker
stickerwood

Museli sme vybrať len tie najkvalitnejšie dreviny. Nájdete medzi nimi exotické kúsky, ale aj naše typické drevá ako napríklad buk.

Všimla som si, že doručujete aj do Českej republiky. Je záujem o drevené kryty aj inde v zahraničí? Nerozmýšľali ste posunúť tento nápad aj na zahraničný trh?

Do konca roka spúšťame zahraničný e-shop na .com doméne. Aj keď je konkurencia v zahraničí veľká, báť sa netreba, miesto toho chceme priniesť na zahraničný trh niečo nové. Kryty Stickerwood už nosia aj zákazníci z USA, Švédska a napríklad aj Ruska.

sticker8
stickerwood

Napriek tomu, že Stickerwood vyrába najmä drevené kryty, celkovo je koncept zameraný na štýlové a dizajnové doplnky pre používateľov konkrétnych telefónnych značiek. Dnes už je mobilný telefón v podstate módny doplnok, no zároveň aj vreckový počítač, v ktorom máme v podstate všetko. V Stickerwood nájdeš len kvalitné produkty, preto sa nemusíš prelúskať cez mnoho stránok s veľkým množstvom tovaru. Chalanom touto cestou ešte raz veľmi pekne ďakujeme za rozhovor a držíme palce do budúcna.

sticker11
stickerwood
interez.sk (Lucia M.)
0
Komentovať (0)