zdroj: Sanitino.sk

Papier, plasty, sklo alebo zbytky jedál a potravín.

Kuchyňu môžeme jednoznačne označiť za továreň na odpad. V súčasnosti už je  považované takmer za hriech odpad netriediť. Sortery, teda špeciálne odpadkové koše na separovaný odpad, vám môžu uľahčiť prácu. Sú jednoducho a efektívne usporiadané.

 Aké sa ponúkajú varianty?

Kôš na triedený odpad alebo „sorter“ môžete zakúpiť vo viacerých variantoch. Klasický variant je kôš s dvomi oddelenými nádobami. Tu si však musíte rozmyslieť, ktoré druhy odpadu budete triediť. Ekologickejšou verziou je samozrejme kôš s čo najviac nádobami, ideálne teda so štyrmi – na papier, sklo, plast a organický odpad vzniknutý zo zbytkov potravín.

Každý kôš je inštalovaný na výsuvnom systéme, čo zaručuje jednoduchší prístup k vybranému druhu koša. Ani rohové skrinky nie sú prekážkou, sorter sa dá umiestniť na otočný mechanizmus. Nádoby sú vyrobené z plastu alebo z nerezu, objem sa líši v závislosti na veľkosti koša.

zdroj: Sanitino.sk

Výhody sorterov

Nespornou výhodou sorterov je ich praktickosť v rámci triedenia odpadu, po estetickej stránke majú oproti klasickým košom tiež navrch. Vďaka štrukturácii môžete aj malé deti naučiť triediť odpad. Pre lepšiu orientáciu v druhu odpadu sa dajú zadovážiť farebné nádoby. Tie zodpovedajú klasickému značeniu pre plast, papier a sklo. Zbavíte sa aj nepríjemného zápachu, ktorý sa šíri z klasického odpadkového koša.

Kde nájdu svoje uplatnenie

Sortery majú svoje miesto samozrejme v kuchyni, najlepšie v spodných kuchynských skrinkách. Ideálnym riešením je nainštalovať sorter do spodnej zásuvky v blízkosti drezu. Pre niektoré kuchynské štúdiá alebo výrobcov kuchynského nábytku už nie je sorter veľkou neznámou. Kôš na triedený odpad je v kuchynských linkách už zabudovaný alebo je preň aspoň pripravené miesto.

zdroj: Sanitino.sk

Chcem ho!

Nie je ťažké zrátať si to. Zaujal vás sorter tak, že si ho chcete kúpiť do vašej domácnosti? Na e-shope Sanitino.sk nájdete celý rad košov na triedený odpad. Vybrať si môžete napríklad koše svetoznámej značky Franke. Urobte niečo dobré pre svoj domov i planétu – trieďte odpad!

PR článok Sanitino.sk
0
Uložiť článok
Komentovať