Foto: Pixabay (ilustračná), Facebook (Hitesh Patel)

brooklynskyfrajer / / Série
Práca kaderníka vie byť veľmi nepríjemná, aj napriek faktu, že väčšinou ju robí človek z nadšenia a vášne.

Všetko si však pýta svoju daň. A niekedy žiaľ aj to, čo milujeme najviac. O to horšie je to v prípade, že t,o čo vás na jednej strane trýzni, vás na strane druhej aj živí. Na Facebooku sa objavila fotografia ženy, ktorá mala svojom chrbte obrovské červené pásy, ktoré mali byť dôsledkom jej pracovného nasadenia. Fotografiu zverejnil muž, ktorý sa venuje alternatívnej medícine, Hitesh Patel. Kaderníčka, ktorá musí celý deň stáť na nohách, dvíhať ťažké príslušenstvo a obskakovať klientov, k nemu prišla na terapiu.

Radosť z toho, byť kaderníkom,“ to bola veta, ktorú uviedol ako popis k publikovanej fotografii. Patel ďalej vysvetľoval, že žena, ktorá pri svojej práci stála na nohách počas celého dňa, zatiaľ čo v jednej ruke držala kefu a v druhej fén, si svojim povolaním celkom poškodila držanie tela. Ďalej opísal aj to, ako veľmi a neprirodzene človek namáha svoje svalstvo, keď je dlhodobo v neprirodzenej polohe. „Pre kostru nie je takáto poloha prirodzená. Keď dokončíte svoju prácu a sadnete si do prirodzenej neutrálnej polohy, táto pozícia sa pre vás stane nepohodlnou a nemožnou.

Posted by Hitesh Patel on Mittwoch, 18. Oktober 2017

Červené pásy na jej koži síce pôsobia bolestivo, no Patel ďalej uvádza, že ide o vedľajší účinok masáže s názvom Gua Sha. Je to prírodná terapia, ktorá zahŕňa škrabanie pokožky príslušným nástrojom, čo má docieliť rozprúdiť  krvné bunky vo vlásočniciach, ktoré boli stlačené počas masáže. Ich vzhľad záleží od toho, ako veľmi bolo dané miesto postihnuté. Spektrum farieb sa pohybuje od ružovej, cez červenú až po tmavo-bordovú, ktorá sa môže podobať na čiernu.

Posted by Hitesh Patel on Mittwoch, 18. Oktober 2017

V tomto prípade síce išlo o to, že žena bola kaderníčkou, no Patel tiež varuje, že takmer každá práca, ktorá zahŕňa repetetívne pozície tela od zubárov cez mechanikov až po lekárnikov, môže spôsobiť telu veľa nepríjemností. Tie môžu vyústiť do veľmi nepríjemných bolestí a ťažkostí s ďalším vykonávaním práce či pohybom vo všeobecnosti.

Pozri aj: Kontroverzná štúdia hovorí jasne: Deti by si nemali robiť domáce úlohy, pretože to nemá žiadny zmysel

independent.co.uk
0
Komentovať (0)