Foto: flickr.com(Tim Evanson)/ wikimedia.org

Naďa / / Série
Niekedy sa stane nepredvídateľná a smutná udalosť, pri ktorej nejaký z hercov zomrie, no o nejaký čas ho aj tak vidíme v jeho najnovšom a zároveň aj poslednom filme. Presne do takejto situácie sa dostalo aj jedenásť známych hercov, ktorí sa bohužiaľ konca natáčania nedožili.

Mnohí herci ostanú v očiach svojich fanúšikov navždy. Aj niekoľko rokov po ich smrti ich milióny ľudí spomínajú, pozerajú s nimi filmy a nedokážu na talentovaných ľudí zabudnúť. Málokedy sa však stane to, že obľúbení herci sa objavia v novom filme aj po ich smrti. Nie vždy však je dokončenie príbehu len kvôli potrebe filmu. Niektorí režiséri to robia aj kvôli reklame.

Bruce Lee – 1940 – 1973

wikimedia.org

Natáčanie filmu Game of Death sa začalo natáčať tesne pred smrťou tohto legendárneho herca, ktorého zbožňovali mnohí a mal naozaj veľkú základňu fanúšikov. Bohužiaľ zomrel veľmi skoro a nestihol dokončiť ani film Game of Death. Režiséri sa po dlhšom čase však zhodli, že to, čo Bruce natočil bude stačiť a film vyšiel až o dlhých 5 rokov neskôr, v roku 1978.

V chýbajúcich scénach, kde potrebovali Bruca použili kaskadérsku dvojicu tohto herca a použili mnohé technické triky, aby dokázali film dokončiť. V jednej z konečných scén vidíme tvár Leeho, no už to nie je on.

Peter Sellers – 1925 – 1980

wikimedia.org

Niečo horšie, ako pri filme Game of Death sa stalo o niekoľko rokov neskôr. A to presnejšie v roku 1982, kedy vyšiel film s o známym inšpektorom Clouseau zo série filmov o Ružovom Panterovi. Peter Sellers zomrel tesne pred samotným začiatkom natáčania. Namiesto toho, aby režiséri filmovanie zrušili, rozhodli sa, že začnú natáčať ďalšu časť Pink Panter bez Petra Sellera, ktorý však vo filme stvárnil hlavnú úlohu. Keďže sa tam fyzicky nenachádzal a nebolo to ani možné, režiséri zvolili dosť drastický postup. Využili jeho staršie roly zo starších filmov Ružového Pantera. Neskôr nestačili len malé úlomky z novších filmov, a preto používali aj tie staršie, kde herec vyzeral inak, mladšie. Vo filme si preto môžeme všimnúť, že herec je raz starší, inokedy je zase mladší. Rovnako sa rôzne menia aj pozadia, ktoré sú za hercom. Vdova herca podala žalobu za nepríjemný čin a vysúdila 1 milión dolárov.

Brandon Lee – 1965 – 1993

Brandon Lee

Rovnako ako Bruce, tak aj jeho syn Brandon sa objavil vo filme po smrti. Brandon zomrel kvôli tragickej nehode, počas natáčanie scény, kde bol postrelený do žalúdka. Stalo sa to kvôli tomu, že namiesto rekvizity bola použitá skutočná zbraň. Film však už bol natočený a chýbalo len niekoľko scén, ktoré neskôr dotočili kaskadéri. V roku 1993 totižto už fungovali profesionálnejšie stroje, ktoré dokázali omnoho viac a uľahčili tak prácu filmovému štábu. Film vyšiel v roku 1994, čiže rok po Brandonovej smrti.

Oliver Reed – 1938 – 1999

Oliver Reed - The Devils
Oliver Reed bol veľmi známy aj vďaka jeho postave Proxima vo filme Gladiator. Film vyšiel v roku 2000, čiže rok po Reedovej smrti. Reed niekoľko týždňov pred skončením natáčania zomrel na infarkt. Režisér mohol už v tomto čase jednoducho zo scén vymazať Reeda a nahradiť ho iným hercom, no neurobil tak. Posledné scény natočili pomocou kaskadérov a pomocou profesionálnej techniky, ktorú už v tejto dobe filmový štáb mal.

Laurence Olivier – 1907 – 1989

wikimedia.org

Režisér Karry Conran sa rozhodol, že vo filme Sky Captain and the World of Tomorrow, vzdá hold jednému z perfektných hercov, Laurencovi Olivierovi. Hercova hlava sa objaví na konci filmu. Na vytvorenie tohto obrazu filmový štáb použili fotografie z archívu a vzhľad tohto herca. Film vyšiel v roku 2004.

Marlon Brando – 1924 – 2004

wikimedia.org

Marlon Brando zomrel v roku 2004, no svoju poslednú úlohu si zahral ešte v roku 2006, kedy sa objavil vo filme „Superman Returns“. Pre režiséra bolo veľmi dôležité, aby si rolu supermanovho otca zahral Brando, ktorý hral Supermana v roku 1978. Znamenalo to pokračovanie s rovnakými hercami. Síce herec zomrel, pomocou počítačovej techniky ho na niekoľko scén, ktoré nenatočil, vložili do filmu.

Heath Ledger – 1979 – 2008

Heath Ledger & Johnny Depp

Práve vďaka Ledgerovej smrti sa z filmu The Imaginarium of Doctor Parnassus stala nezabudnuteľná snímka. Bolo to aj vďaka tomu, že hlavnú úlohu si nakoniec zahralo rovno niekoľko hercov, namiesto Ledgera. Tragická smrť herca postavila filmových tvorcov pred veľmi ťažké rozhodovanie. Buď zmenia úplne film a zamenia hercov alebo len použijú triky, ktoré už niekoľko filmárov muselo použiť. Filmári však dostali nápad, že Ledgerova postava prechádza magickými rozmermi, vďaka čomu má tisícku tvári. Nové tváre pre film sa takisto aj veľmi jednoducho našli. Boli to herci Johnny Depp, Colin Farrell a Jude Law – Ledgerovi veľmi dobrí priatelia. Film sa nakoniec dočkal premiéry v roku 2009.

Audrey Hepburn – 1929 – 1993

wikimedia.org

Audrey si zahrala aj v reklame v roku 2013. Bolo to dvadsať rokov po herečkinej smrti. Súhlas na účinkovanie v reklame na čokoládu dali jej dvaja synovia, ktorí povedali, že čokoláda bola jednou z najobľúbenejších pochúťok Audrey. Práca na projekte sa začala hľadaním dvojičky Audrey. Hľadali niekoho, kto vyzeral veľmi podobne. Nakoniec dvojníčku našli a pomohli si aj technikou.

Reklama na Dior

wikimedia.org

Dior si zvolil za hlavnú tvár svojho parfumu Charlize Theron, ktorá v reklamách pôsobí už od roku 2000. V roku 2011 sa k nej pridali Grace Kelly, Marlene Dietrich a Marylin Monroe, ktoré boli pridané do reklám veľmi jednoducho, pomocou grafiky.

Paul Walker – 1973 – 2013

Leave Reality At The Door | Fast And Furious 7 Movie Review

V roku 2013 asi nikoho neobišla tragická správa o smrti Paula Walkera. Herecká hviezda, ktorá bola známa najmä vďaka filmom „Fast and Furious“ však mala rozrobený posledný, siedmy diel. Kvôli jeho smrti bol odklad filmu nevyhnutný. V dôsledku toho, že film očakávalo neskutočne veľké množstvo ľudí, režiséri sa pustili do toho, aby Paula nejako nahradili. Ako prvé použili odstránené scény zo šiesteho dielu, ktoré nikto predtým nevidel. Neskôr použili počítačovú technológiu. Nakoniec prijali aj bratov Paula, ktorí mu boli veľmi podobní. Vďaka celkovej situácií okolo filmu sa z neho stal jeden z najpopulárnejších hercov. Veľmi pekný bol aj záver celého filmu. Namiesto toho, aby postavu Paula zabili, umožnili mu krásne odísť do západu slnka. Film sa dostal do kín v roku 2015.

Peter Cushing – 1913 – 1994

Cushing, Peter_02
Herec, ktorý bol známy z filmu Star Wars sa objavil aj v jeho pokračovaní, ktoré spravilo štúdio Disney. Namiesto toho, aby do filmu priniesli niekoho, kto mu je veľmi podobný, v úlohe guvernéra Tarkina, filmový štáb spravil digitálneho dvojníka, ktorý postavu hral. Režiséri boli trochu napätí a nevedeli, ako to dopadne, no film mal úspech.

Pozri aj: Takto vyzerajú v skutočnosti herci, ktorí hrali tie najdesivejšie horové postavy

brightside.me
0
Komentovať (0)