Foto: TASR

Poslanec koaličnej strany Sme rodina, Miloš Svrček, hovoril aj o téme povinného očkovania.

V relácii Sobotné dialógy na RTVS sa poslanec Sme rodina, Miloš Svrček, vyjadril k téme lockdownu, povinnému očkovaniu či výkonoch premiéra Hegera. 

Tvrdší lockdown, zatvorené školy

Miloš Svrček sa k téme lockdownu vyjadril s jasným postojom. Poslanec hnutia Sme rodina tvrdí, že lockdown by mal trvať dlhšie a jeho súčasťou by mali byť tvrdšie opatrenia vrátane zatvorených škôl. “Budeme sa tu motať v zlých číslach,” okomentoval Svrček v RTVS aktuálny priebeh lockdownu a možnosť ešte sprísniť opatrenia.

Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

“Chvalabohu, že školy môžu zatvárať aj regionálni hygienici,” povedal v Sobotných dialógoch o školskej situácii Svrček. Po zavedení lockdownu sa totiž strana SaS s ministrami B.Gröhlingom a R.Sulíkom postavila rázne proti tomu, aby sa v lockdowne zavtárali školy. Hlavný hygienik, Ján Mikas, dal zároveň regionálnym úradom verejného zdravotníctva právomoc konať samostatne podľa alarmujúceho stavu pandémie. Svrček zároveň vyzval premiéra Eduarda Hegera, aby pandémiu prenechal odborníkom.

Výhody pre očkovaných a prekonaných by boli fér

Túto myšlienku doplnil poslanec Sme rodina, Miloš Svrček, pričom nekonkretizoval presné opatrenia, ktoré by sa pre skupiny OP mohli uvoľniť. K téme očkovania dodal, že strana Sme rodina nikdy nepodporí povinné očkovanie proti koronavírusu.

0
Uložiť článok
Komentovať