Semifinálové zápasy olympijského turnaja sú odohrané.

Po tom, čo dnes Slovensko prehralo svoj semifinálový zápas s Fínskom iba tesne 2:0, čakalo na svojho súpera v boji o bronzové medaily viac ako 7 hodín. Ten vzišiel z dnešného druhého semifinále, ktoré medzi sebou hrali hokejisti Švédska a Ruska. V predĺžení gól nepadol a v nájazdoch boli úspešnejší hokejisti Ruska, náš tím si tak zahrá v „malom finále“ so švédskymi hokejistami.

V prvej tretine gól nepadol, no stihlo ubehnúť iba 15 sekúnd druhej tretiny a Rusi otvorili skóre po nádhernej individuálnej akcii Slepysheva. Švédom sa podarilo vyrovnať až v tretej tretine, keď Fedotova prekonal v siedmej minúte Pudas. Viac gólov už nepadlo a zápas tak po krátkej pauze putoval do predĺženia, v ktorom sa hralo vo formáte traja na troch.

V predĺžení gól nepadol a tak zápas vyústil do nájazdov. V tých boli úspešnejší Rusi, ktorí si zahrajú nedeľné finále s Fínskom.

Zápas o tretie miesto, v ktorom sa predstavia slovenskí hokejisti, sa odohrá už zajtra (sobota 19. februára) o 14:10 hod. nášho času.