Foto: Facebook (SpyGER ARTS)

Celý kraťas si môžete pozrieť pod textom.

Autorom scenáru je Roman Gregorička, ktorý sa ujal aj réžie tohto nízkorozpočtového, krátkometrážneho snímku. Problémom je, že v súčasnej malej kinematografii sú toto dva pojmy, ktoré ľudí odrádzajú a v horšom prípade dokážu aj kvalitný titul odsúdiť na zánik. Tohto pravidla by ste sa však rozhodne nemali držať, pretože začínajúci režiséri sa vo väčšine prípadov vtlačia do povedomia práve krátkymi prvotinami.

Tak to bolo v prípade Lyncha, Spielberga, Zemeckisa, De Palmu, Scorseseho, Cronenberga a mohli by sme pokračovať ešte veľmi dlho. Na tento typ filmov nikto nedostáva tučné dotácie od štúdia či producentov. A práve v tom tkvie ich čaro, keďže ich tvorcovia musia vyčarovať z ničoho niečo. A čo je zaujímavejšie, aj samotný George Lucas, ktorý je autorom pôvodných hviezdnych vojen (než ich pokazil Disney), začínal krátkometrážnym filmom s názvom Freiheit.

LucasAbramsJI1.jpg
Wikimedia – George Lucas diskutuje s J. J. Abramsom, režisérom prvého filmu z najnovšej trilógie Hviezdnych vojen.

Ten vznikol v roku 1966. Pýtate sa, dosiahol s ním Lucas úspech? Ale samozrejme, že nie. Dokázal ho však vytiahnuť niekam, kde mohol svoj potenciál využiť naplno. Najskôr si vás musí niekto všimnúť. Dosiahol úspech Roman Gregorička so štúdiom SpyGER ARTS? Povedzme… Ako uviedli tvorcovia pre Denník N: „Snímku sme posielali do Indie, Japonska, Ruska, Maďarska. Zatiaľ najväčší ohlas bol zo Španielska, pozvali nás na miestny festival Star Wars filmov.

A to hovorí za všetko. Len máloktorý, či už začínajúci alebo ostrieľaný režisér, ktorý nemá základy položené v popularite svojho mena, sa dočká veľké premietania svojho filmu. Gratulujeme. Celý 12 minútový film si môžete pozrieť tu:

Pozri aj: Ordináciu v ružovej záhrade medzi nimi nehľadaj. Toto je 20 najlepších seriálov histórie podľa najvplyvnejších kritikov

dennikn.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)