boredpanda.com

Lucia Mužlová / / Zviera
Kaavan má síce 32 rokov, no tento slon ázijský nevie nič o živote v okolitom svete a najmä o živote na slobode. Väčšinu svojho...

Kaavan má síce 32 rokov, no tento slon ázijský nevie nič o živote v okolitom svete a najmä o živote na slobode. Väčšinu svojho života strávil v biednych podmienkach vo výbehu v zoologickej záhrade Murghazar v Islambade v Pakistane. Z toho bol 28 rokov väznený pomocou reťazí, čo je až neuveriteľné. Vďaka petícii, ktorá sa rozbehla minulý rok, Kaavan konečne zistí, čo je to sloboda.

Pohyb udalostí sa začal, keď Samar Khan aj so svojou rodinou navštívil zoo, kde videl Kaavana, ako sa trápi. Začal s petíciou na stránke change.org a rýchlosťou blesku sa smutný príbeh tohto slona rozšíril medzi mnohých ľudí. Ošetrovatelia vplyvom stále rastúceho tlaku verejnosti rozhodli o tom, že Kaavan bude môcť voľne chodiť po svojom výbehu. Bol to prvý fyzický krok k slobode, no pred Kaavanom bola veru ešte dlhá cesta.

slonkaavan2
facebook.com

S osudom sloníka to začalo vyzerať lepšie, akonáhle sa do toho oprel tím za oslobodenie Kaavana a organizácie „Help Welfare“, ktorý tento prípad „pretlačili“ až pred pakistanský senát. Senát si vypočul argumenty a rozhodol, že Kaavan bude presunutý do rezervácie. Po takmer 30 rokoch sa veci pohli správnym smerom a Kaavan bude konečne slobodný.

Kaavan strávil celý svoj život v pakistanskej zoo, pričom väčšinu času bol jeho pohyb zamedzený pomocou reťazí.

slonkaavan1
facebook.com

Samar Khan, ktorý pricestoval z Kalifornie aj so svojou rodinou, si všimol, v akých otrasných podmienkach Kaavan žije.

slonkaavan3
facebook.com

Okamžite sa spustila petícia, za oslobodenie.

slonkaavan4
facebook.com

Znepokojujúce je, že ošetrovatelia sa bránili a absolútne si nechceli priznať svoje pochybenie. Nakoniec v septembri roku 2015 povolili, aby sa Kaavan aspoň prešiel vo svojom výbehu. 

slonkaavan5
facebook.com

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)