Foto: Pixabay

Ľuboš Belko / / Veda
Konšpirátori prichádzajú už opäť s teóriou akoby neustále obávaná neexistujúca Planéta X, mala zničiť Zem.

Už zas. A zrejme to nebude ani naposledy, pretože tak ako sa prechádzajúca predpoveď ukázala ako nepravdivá, tak dopadne aj tá súčasná. Planéta X už nás síce mala zničiť v septembri, októbri aj novembri, ale to nevadí. Tentokrát už ale určite zomrieme. Teda v to zrejme dúfajú autori týchto teórii a aj to len kvôli tomu, aby sa im konečne aspoň jedna z nich vyplnila.

Samozrejme ide o totálne bludy. Planéta, o ktorej konšpirátori neustále hovoria, v skutočnosti ani neexistuje. A keby to tak aj bolo a skutočne by nás mala ohroziť, bola by pozorovateľná už roky. Pozoruhodný je však len fakt, že ani samotní autori teórie netušia, ako vyzerá. Aby sme však neboli zbytočne prísni, musíme povedať, že títo ľudia žijú v domnienke, že vedia ako vyzerá. A malo by to byť nejako takto.

CC Wikimedia

Všetky špekulácie pramenia od jedinej osoby menom Nancy Lieder, ktorá vytvorila teóriu v roku 1995 a tvrdí, že trajektória, ktorou sa planéta rúti, pretína obežnú dráhu Zeme. Nancy verí, že je vyvolenou mimozemskej civilizácie zo slnečnej sústavy Zeta Reticuli a jej úlohou je sprostredkovať nám informácie, ktoré jej oni posielajú. Konšpirátor Matt Rogers tvrdí, že o Planéte X nevieme, lebo Slnko a Mesiac sú iba reflektory, ktoré sú vytvorené na to, aby sme túto planétu nemohli pozorovať.

Pred pár dňami sa Matt zveril so svojim ohromeným zistením portálu Express. „Pri pohľade nahor, by sme mali vidieť Mesiac a nie zhluk svetla. Verím, že na oblohe sa nachádza reflektor. Vyzerá to veľmi zvláštne. To čo vidíte nie je Mesiac. Videl som Mesiac na obrázkoch, dokonca aj ďalekohľadom, Mesiac predsa nespôsobuje okolo seba modrú žiaru. Ľudia hovoria, že v noci nevidia hviezdy, lebo všetko je ožarované. Bez pochyby to, čo je na oblohe nie je Mesiac.

Pozri aj: Oklame vaše zmysly. Až 70 % ľudí tvrdí, že počuje tento gif, v ktorom sa však žiadny zvuk nenachádza

ladbible.com
0
Komentovať (0)