Foto: unsplash.com

Michaela Galambošová / / News
Kde inde máme väčšie súkromie ako práve na toaletách? Vedenie St Mary's College je však presvedčené, že pre dievčatá bude lepšie, ak tam nebude žiadna stena. Vraj sa tak budú cítiť oveľa bezpečnejšie.

Práve školské záchody sa stávajú častým terčom šikany. Učitelia tam zavítajú len zriedkakedy, a tak sa „triedna elita“ neraz môže vyblázniť na slabších spolužiakoch. Pravdepodobne podobného názoru bol aj riaditeľ St Mary’s College v britskom meste Wallasey, ktorý sa rozhodol z dôvodu bezpečnosti svojich študentiek k naozaj netradičnému kroku.

Riaditeľ dal odstrániť celú prednú stenu dievčenských toaliet, ktoré sa pri vykonávaní potreby dívajú do chodby a protiľahlej učebne. Miesto pocitu bezpečia a pokoja tak zažívajú presný opak. Rodičia detí sa však rozhodli, že zoberú situáciu do svojich rúk. Deti na protest proti bizarnému nariadeniu, nechávajú doma.

Naozaj je toto to najlepšie možné riešenie?Škola to myslela dobre. Svojím nezvyčajným rozhodnutím chcela zápasiť so šikanou či fajčením na záchodoch, ktoré je žiaľbohu bežné aj na našich základných školách. Ale pre dievčatá v puberte, kedy by malo byť súkromie tou najväčšou prioritou, je to predsa len nešťastné riešenie. Miesto predpokladaného pokoja sa stanú terčom posmeškov.

Preto sa mnohí rodičia dievčat rozhodli, že na protest proti úprave toaliet budú bojovať jedinou možnou zbraňou. Bojkotovaním. Svoje dcéry nechávajú doma, pričom sa pridávajú aj rodičia chlapcov, ktorí sa dopočuli, že k podobnej úprave má čoskoro dôjsť aj na chlapčenských záchodoch. Katolícku školu navštevujú deti od 11 do 19-rokov, pričom ani oni nie sú nadšení z tohto nápadu. Riaditeľ sa zatiaľ k celej veci nechce vyjadrovať, avšak čoskoro bude musieť predsa len k danej veci zaujať rozhodné stanovisko.

pixabay.com

Jeden z rodičov tvrdí, že jeho dcéra bola minulý rok šikanovaná, pričom sa šikana neodohrala na záchodoch. Jej spolužiak ju šikanoval na dvore, v jedálni či v triede. Kto chce šikanovať, vždy si nájde spôsob. Odstránenie stien, ktorá má študentom zabezpečiť súkromie, je určite tá najhoršia možná prevencia.

Pozri aj: Týchto 20 Tweetov vám ukáže, akí zlí vedia byť dospelí k deťom, ktoré nemajú ideálnu postavu

independent.co.uk
0
Komentovať (0)