Milovať vedu, obetovať jej celý svoj život, to je absolútne v poriadku. V mnohých prípadoch sa ale veci vymknú kontrole a zdravému rozumu. Prinášame...

Milovať vedu, obetovať jej celý svoj život, to je absolútne v poriadku. V mnohých prípadoch sa ale veci vymknú kontrole a zdravému rozumu. Prinášame Vám v poradí štvrtú časť hrozných experimentov, ktoré ľudstvo spáchalo. Tentokrát sme sa pozreli na 7 pokusov a výskumov páchaných na zvieratách.

Robotická ruka

V roku 2008 sa vedci z univerzít v Pittsburgu a Carniege Mellon venovali umelým protézam riadených vôľou. Išlo o projekt, ktorý by ľuďom s amputovanými končatinami umožnil dokonale sa začleniť do spoločnosti. Výskum vykonávali na dvoch opičích mláďatách, ktorým do mozgov implantovali mikročipy, ktoré komunikovali s robotickým ramenom. Toto rameno im podávalo potravu, takže kým sa opičky nenaučili rameno používať, k jedlu sa nedostali. Experiment vrhol na svet protetiky úplne nové svetlo, využitie opíc bolo ale dosť arogantné.

sialeni vedci 4 (5)
robaid.com

Zombie psy

Áno, čítate dobre. Zombie. Stvorenia, ktoré po svojej smrti znova „ožijú“. V roku 2005 sa podobný kúsok vďaka vede podaril. Vedci usmrtili niekoľko psov tak, že im pomocou tranzfúzie odsali z tela všetku krv. O tri hodiny neskôr im krv znova načerpali do tela a navyše im elektrickým šokom naštartovali srdce. Psy znovu „ožili“, niektoré mali trvalé telesné poškodenia, väčšina bola ale úplne v poriadku.

sialeni vedci 4 (1)
ghostdiaries.com