viralthread.com

50 ročné teleso sa opäť našlo. Stratený a nájdený Lincoln Experimental Satellite 1 vysiela z vesmíru na Zem záhadné správy.

Ak by ste mali záujem komunikovať s vesmírom, pravdepodobne by ste potrebovali k tomuto želaniu satelit. Takýto satelit vytorila v roku 1965 aj Lincoln Laboratory, no už o dva roky sa toto teleso stratilo. A čo sa dialo ďalej?

viralthread
viralthread

Teleso zostrojené pred viac ako polstoročím sa v roku 1967 záhadne stratilo. Od tohoto momentu nepreukazovalo žiadne známky fungovania a ľudia sa počas dlhých desaťročí márne pokúšali znovu ho nájsť. Takéto telesá majú za úlohu prenášať informácie, resp. správy medzi vesmírom a Zemou, čo však satelit, nesúci názov Lincoln Experimental Satellite 1 (LES 1) po 1967. roku viac nerobil.

zoop.iprima
zoom.iprima

V roku 2013 začalo jedno neznáme vesmírne teleso ale prenášať z ničoho nič tajomné signály na Zem. Vedcom až do teraz trvalo, aby s určitosťou konštatovali, že sa jedná o stratený LES 1, ktorý sa mysticky stratil v kozmickom priestore už pred takmer 50. rokmi. Oveľa väčšou záhadou ale ostávajú správy prenášané cez toto teleso. Prostredníctvom dlhodobých procesov, určujúcich finálny zvuk správy vedci s hrôzou zistili, že sa jedná o strašidelné zvuky, ktoré nevedia bližšie špecifikovať. Tieto vzbudzujú u nás záujem o hlbšie štúdie mimozemského života, ktorý týmto pádom ostáva pre nás ešte väčším otáznikom. Chcú nám azda obyvatelia iných planét niečo povedať?

interez.sk (Romana Dorotovičová), viralthread.com
Príbehy
0
Komentovať (0)