Satelit, ktorý bol stratený celých 50 rokov začal náhle posielať správy na Zem

viralthread.com
50 ročné teleso sa opäť našlo. Stratený a nájdený Lincoln Experimental Satellite 1 vysiela z vesmíru na Zem záhadné správy.

Advertisements

Ak by ste mali záujem komunikovať s vesmírom, pravdepodobne by ste potrebovali k tomuto želaniu satelit. Takýto satelit vytorila v roku 1965 aj Lincoln Laboratory, no už o dva roky sa toto teleso stratilo. A čo sa dialo ďalej?

viralthread
viralthread

Teleso zostrojené pred viac ako polstoročím sa v roku 1967 záhadne stratilo. Od tohoto momentu nepreukazovalo žiadne známky fungovania a ľudia sa počas dlhých desaťročí márne pokúšali znovu ho nájsť. Takéto telesá majú za úlohu prenášať informácie, resp. správy medzi vesmírom a Zemou, čo však satelit, nesúci názov Lincoln Experimental Satellite 1 (LES 1) po 1967. roku viac nerobil.

zoop.iprima
zoom.iprima

V roku 2013 začalo jedno neznáme vesmírne teleso ale prenášať z ničoho nič tajomné signály na Zem. Vedcom až do teraz trvalo, aby s určitosťou konštatovali, že sa jedná o stratený LES 1, ktorý sa mysticky stratil v kozmickom priestore už pred takmer 50. rokmi. Oveľa väčšou záhadou ale ostávajú správy prenášané cez toto teleso. Prostredníctvom dlhodobých procesov, určujúcich finálny zvuk správy vedci s hrôzou zistili, že sa jedná o strašidelné zvuky, ktoré nevedia bližšie špecifikovať. Tieto vzbudzujú u nás záujem o hlbšie štúdie mimozemského života, ktorý týmto pádom ostáva pre nás ešte väčším otáznikom. Chcú nám azda obyvatelia iných planét niečo povedať?

interez.sk (Romana Dorotovičová), viralthread.comShare on Facebook0
Zobraziť viac
Komentovať (0)

Advertisements