Foto: Pexels

Viete si predstaviť niečo podobné na Slovensku?

Na Slovensku sa bežne stretávame s vlakmi meškajúcimi aj dve hodiny a predstava, že by zrazu všetky vlakové spoje boli schopné prísť a odísť včas, nám pripadá ako vystrihnutá zo sci-fi filmu. Predstavte si, že po príchode na stanicu by ste sa nemuseli obávať nepríjemného hlásenia o meškaní, prípadne by ste nemuseli priebežne kontrolovať aplikáciu, koľko ten vlak zase mešká.

Takáto predstava však nie je okopírovaná z inej planéty, existujú totiž krajiny, kde je to naozaj bežnou praxou. A ako už možno tušíte, Japonsko je jednou z nich. Svojou presnosťou a dochvíľnosťou sú známi po celom svete a prístup vedenia jednotlivých vlakových liniek to len dokazuje.

Linka Tsukuba Express medzi Tokiom a Tsukubou má pravidelný odchod 9:44:40. Nemožné sa však stalo skutočnosťou a vlak namiesto stanoveného času odišiel o 9:44:20, o celých 20 sekúnd skôr. Spoločnosť okamžite vydala vyhlásenie, ktorým sa všetkým cestujúcim ospravedlnila za svoje pochybenie. Ukázalo sa, že zamestnanci neskontrolovali presný čas odchodu vlaku a odchod ohlásili skôr.


Cestujúci, ktorí ho nestihli, neprišli k žiadnej veľkej ujme, pretože ďalší vlak odchádzal už o štyri minúty. Podľa spoločnosti sa nikto na skorší odchod nesťažoval. Ak by to aj niektorí skúsili, mohli ich poslať priamo na Slovensko, aby si skúsili, aké to je mrznúť v zime večer hodinu na peróne, lebo stanica je kvôli rekonštrukcii zatvorená. Určite by hneď ocenili, čo doma majú.

Pozri aj: Známy herec si uťahuje zo svojich kolegov. Doma vyrába ich štýlové outfity vlastným štýlom, a potom to všetko uverejňuje na internete

ladbible.com
Uložiť článok

Najnovšie články