S týmto návodom si vyčistíte svoje pľúca od fajčenia za 72 hodín.

Fajčenie je zlozvyk, ktorý má takmer polovica obyvateľov Slovenska. To, čo fajčenie spôsobuje dýchacím orgánom je, že ich znečisťuje toxínmi, dechtom a kadejakými inými jedmi.  Podobné veci vám s pľúcami narobí aj znečistený vzduch vo veľkých mestách, ale aj pasívne fajčenie. Ako si s tým poradiť? Existujú tipy, ktoré vám vďaka darom prírody  pomôžu vaše pľúca vyčistiť približne za tri dni. Tu je niekoľko z nich!

Ak ste sa rozhodli svoje pľúca dokonale očistiť, musíte začať už pred raňajkami. Do asi 3dcl vody si vyžmýkajte 2 citróny. Budete sa síce tváriť kyslo, ale pomáha to pri detoxikácii škodlivín.

Po raňajkách by vám nezaškodilo trošku pohybu, nech sa pľúca poriadne roztiahnu. Komu sa nechce von, môže ostať doma a vyskúšať to napríklad s jógou. Tá je vraj pre dýchacie ústrojenstvo ako balzam na dušu.

Doobeda by ste mali pokračovať mrkvovou šťavou. Mrkva pôsobí na krnú alkalizáciu, čo budete pri tejto procedúre potrebovať.

Kedykoľvek počas dňa máte naordinovanú ďalšiu fajnotu, a to 3dcl grapefruitového džúsu (alebo šťavy). Komu stačil na raňajky citrón, môže siahnuť aj po ananásovej príchuti. Tieto druhy ovocia totiž obsahujú veľké dávky antioxidantov, ktoré pomáhajú čistiť dýchacie orgány.

K obedu je tu znovu ovocná šťava. Tentokrát z čohokoľvek, čo obsahuje veľa draslíku. Môžete si vybrať z repy, paradajok, petržlenu, alebo aj banánu.

V poobedných alebo večerných hodinách vás čaká posledná ovocná bomba. Brusnicová šťava. Tá pre zmenu pomáha obranyschopnosti pred pľúcnymi baktériami.

Pred spaním by ste ešte mohli siahnuť po bylinnom čaji. Je jasné, že má kopu pozitívnych účinkov, no čo je dôležité pre túto tématiku, pomáha z tela uvoľňovať nebezpečné toxíny. A tých je vskutku mnoho…

Veľmi príjemná procedúra v tomto procese je každodenný minimálne 20-minútový horúci kúpeľ. Podobne ako bylinky aj ten vám z tela vyženie nežiadúce toxíny.

Komu je po kúpeli málo, môže siahnuť po procedúre s eukalyptom. Stačí pár kvapiek a miska horúcej vody. Prehoďte si cez hlavu uterák a pomaly vdychujte výpary z eukalyptu. Určite sa budete cítiť lepšie.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy