Foto: TASR/AP

Rusko nahradilo popredného generála zodpovedného za logistiku armády.

Rusko oznámilo v sobotu, že nahradilo najvyššie postaveného generála zodpovedného za logistiku armády Dmitrija Bulgakova. Rusko k tejto zmene pristúpilo po tom, čo tamojší prezident Vladimir Putin nariadil čiastočnú mobilizáciu, ktorá odhalila rozsiahle logistické nedostatky, píše agentúra AFP.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ruská armáda má zjavne problémy

„Armádny generál Dmitrij Bulgakov bol uvoľnený z funkcie námestníka ministra obrany“ a nahradí ho generálplukovník Michail Mizincev, uviedlo na sociálnej sieti Telegram ruské ministerstvo obrany. Mizinceva (60) pozná celý svet po prezývkou „mäsiar z Mariupolu“. Bol to totiž práve on, kto nariadil bombardovanie tohto mesta plného civilistov.

Generálplukovník Michail Mizincev. Foto: Twitter – @nexta_tv

Británia na neho za tento odporný skutok udelila sankcie. Ruské vojenské ťaženie na Ukrajine a nedávne úspechy ukrajinskej armády pri protiofenzíve odhalili vážne logistické nedostatky ruskej armády. Niektorí analytici dokonca veria, že práve logistika je slabou stránkou ruskej armády, čo jej spôsobuje problémy už od začiatku invázie.

Čiastočná mobilizácia, ktorú v stredu nariadil ruský prezident, pritom predstavuje pre ruskú armádu z logistického hľadiska ďalšiu výzvu. Stovky tisíc povolaných záložníkov pochádzajúcich z každého kúta krajiny bude totiž treba povolať, vyzbrojiť a vycvičiť predtým, než budú vyslaní na bojisko, píše AFP.

Najnovšie články