odkaz3

Lucia Mužlová / / Zaujímavosti
Dňa 28. mája 2014, zomrelo 13-ročné dievča menom Athena Orchard na rakovinu kostí. Ostali po nej zlomené srdcia všetkých členov rodiny, matky, otca a...

Dňa 28. mája 2014, zomrelo 13-ročné dievča menom Athena Orchard na rakovinu kostí. Ostali po nej zlomené srdcia všetkých členov rodiny, matky, otca a deviatich súrodencov. Keď rodičia Dean a Caroline prechádzali veci svojej milovanej dcéry, nikdy neočakávali, že nájdu niečo tak ohromujúce. Veľké zrkadlo v Atheninej izbe chceli presunúť do inej izby, keď si všimli, že na zadnej strane sa nachádza nejaký odkaz. Odkaz, ktorý zanechala práve Athena pre svoju rodinu.

odkaz1
catersnews.com

Athena mala len 12 rokov, keď jej doktori diagnostikovali rakovinu kostí. Jej život zrazu pozostával zo série operácií, chirurgických zákrokov a chemoterapie. Po roku však Athena chorobe podľahla.

odkaz2
catersnews.com

Matka, otec, 6 sestier a 3 bratia žijú v meste Leicester, v Anglicku. Do konca svojich dní bola Athena usmievavá a vždy sa snažila svoju rodinu nejako povzbudiť.

odkaz3
catersnews.com

Po pár dňoch, od kedy rodičia pochovali svoju dcéru, bolo potrebné vyriešiť situáciu s vecami, ktoré po sebe zanechala. Keď odsunuli obrovské zrkadlo, na zadnej strane našli odkaz, ktorý obsahoval takmer 3 000 slov. Po tom, čo Athena zistila, že má rakovinu, rozhodla sa svojej rodine zanechať takúto správu.

odkaz4
catersnews.com

Len 13-ročná Athena v odkaze popisuje, čo je láska, šťastie, a že je dôležité žiť každý jeden deň naplno.

„Šťastie je cesta, nie cieľ. Šťastie závisí od nás samotných. Možno nemá všetko šťastný koniec, možno je to celé o príbehu. Zmyslom života je životný úspech. Láska je vzácna, život je zvláštny, nič netrvá večne a ľudia sa menia. Pamätajte si, že život je plný vzostupov a pádov, bez pádov vzostupy neznamenajú nič. Každý deň je jedinečný, tak si ho užite čo najviac. Žite naplno každý deň, pretože nikdy neviete, kedy vás môže postihnúť nevyliečiteľná choroba. Život je ťažký a zlý len vtedy, keď to tak sami zariadite. Život je hra pre každého, ale láska je jediná výhra.“

odkaz5
catersnews.com

Na ďalšej strane si môžete prečítať celý odkaz, ktorý rodine zanechala. Nechala som ho v originálnom znení, aby sa zachovali presne jej slová a ich význam.

0
Komentovať (0)