Foto: Facebook/European Commission

katka / / News
Koniec roamingových poplatkov je dôkazom skutočne úspešného európskeho príbehu.

Ľudia, ktorí cestujú v rámci Európskej únie, budú môcť telefonovať, posielať textové správy a používať internet za rovnaké ceny, aké platia doma. Odbúranie roamingových poplatkov sa považuje za jeden z najväčších úspechov Európskej únie.

Nie je to však tak jednoduché, ako sa zdá a na určité veci si predsa len budete musieť dávať pozor. Tieto nové pravidlá platia pre celú Európsku úniu vrátane Veľkej Británie a spolu s nimi aj pre tri ďalšie členské štáty – Island, Nórsko a Lichtenštajnsko. Rozhodne si však dávajte pozor na dovolenky vo Švajčiarsku, Turecku, Čiernej Hore alebo Monaku, kde sa regulované ceny roamingu neuplatňujú.

Zároveň môžu mobilní operátori kontrolovať dĺžku vášho pobytu v zahraničí. Platí totiž, že v priebehu štyroch mesiacov nemôžete v zahraničí minúť viac ako 50 percent objemu balíčka. Okrem toho jednotliví operátori majú míňanie dát v zahraničí nastavené rôzne. Zatiaľ čo v niektorých prípadoch môžete surfovať bez obmedzení až do vyčerpania dát, v niektorých prípadoch môžete v zahraničí minúť iba časť z nich.

Stále však platí, že operátor vás o naúčtovaní poplatkov musí upozorniť, preto sa nemusíte báť vysokej faktúry. No ak si chcete byť úplne istí, ako je to s poplatkami v zahraničí vo vašom konkrétnom prípade, informujte sa u svojho operátora.

Pozri aj: Ako je možné, že letenky nízkonákladových spoločností niekedy stoja len pár eur, no aj tak zarábajú milióny?

TASR
0
Komentovať (0)