Lukáš Mužla / / Zaujímavosti
SPRING by Pyrrhura Galéria

Žáner: Experimental folk
Mesto: Nitra

Milan T J začal hrať hudbu už od mala, kedy si nahrával svoje piesne na pásky, cez hudobnú školu, na ktorú ho prihlásili rodičia – a hrá dodnes. V roku 2012, zatiaľ čo ešte stále chodil na hudobnú školu, založil one-man band s názvom Pyrrhura – čo je odborný názov druhu papagájov z Južnej Ameriky. Milan sám jedného takéhoto „zloducha“ vlastní a volá sa Homer; často ho počuť na nahrávkach, pretože Milan si ho bráva do štúdia.
Milan debutoval albumom „In the middle of the forest“ v roku 2013, a v roku 2014 nasledoval s albumom „Off the big road“. Ovplyvnený kapelami ako sú Woods, Arcade Fire, či Old Lost John si vyberal vlastný smer v muzike a experimentoval so zvukmi a lo-fi a estetikou. Ako singer-songwriter si texty píše sám, čo mu nebráni do textov vkladať tie najosobnejšie pocity a názory – a tak od najzákladnejšej témy v hudbe, lásky, sa nebráni hovoriť ani o zločinnosti vo svete, či pokrytectve v cirkvách.
V roku 2015 vydal tretí album s názvom „SPRING“, ktorý zatiaľ má najväčší úspech. Milan sa usadil viac pri kempingovom zvuku gitarky, ktorý prestriedava synthetizátorovými vsuvkami.

Spring

Kúpiť album

 Žiadne videá nie sú k dispozícii. 

GalériaKomentovať (0)