youtube.com

koso / / Zaujímavosti
Dnešná časť krátkych faktov na večer vám opäť prináša jednu rýchlu zaujímavosť. Novinky, aktuálne informácie, zaujímavosti z prírody, histórie, športu, rekordy či neuveriteľné príbehy. To všetko sa dočítate v našich faktoch.

Na umelej inteligencií sa pracuje už dlhší čas a v posledných rokoch sme videli obrovské pokroky. Niektoré systémy sa využívajú vo firmách, vo výrobe, alebo v hrách. Najnovšie sa výskumníkom zo Sony podarilo vytvoriť systém, ktorý skomponuje vlastnú popovú pesničku.

Systém sa volá FlowMachines a pracuje tak, že analyzuje databázu mnohých piesní a potom vytvára svoju vlastnú, pri čom si udržuje podobný štýl. Avšak obe piesne, ktoré si môžete nižšie pustiť, sú doladené človekom. Benoît Carré napísal slová a pesničku usporiadal. Takže doposiaľ je potrebné ľudské umelecké cítenie. Sony však plánuje vydať celý album vytvorený touto umelou inteligenciou do roku 2017.

V Sony pracovali na tomto projekte Umelej Inteligencie už roky. Nedávno zverejnili pesničku, ktorú zložil ich systém a nie je vôbec zlá. Prvá pieseň sa volá “Daddy’s Car,” a je svieža, chytľavá a pripomína nám The Beatles.

[youtube LSHZ_b05W7o 720 410]

Druhá pieseň sa volá “Mr Shadow,” a bola vytvorená v duchu amerických muzikantov, ako napríklad Irving Berlin, Duke Ellington, George Gershwin a Cole Porter.

[youtube lcGYEXJqun8 720 410]

Komentovať (0)