thecryptocrew.com

Záhadné, mystické tvory sprevádzajú život človeka už od nepamäti. Išlo o rôzne zvieratá pochádzajúce z náboženských príbehov, alebo beštie z ľudových legiend. V tomto...

Záhadné, mystické tvory sprevádzajú život človeka už od nepamäti. Išlo o rôzne zvieratá pochádzajúce z náboženských príbehov, alebo beštie z ľudových legiend. V tomto článku vám predstavíme niekoľko najznámejších tvorov, ktoré sa údajne potulovali, alebo dokonca stále potulujú po našej Zemi.

Champ, New York

cryptozoonews.com
cryptozoonews.com

Počuli ste už o tom, že v Amerike majú vlastnú príšeru podobnú Lessie? Možno ide o rodinnú príbuznú, ktovie. Každopádne, existuje množstvo záznamov o príšere žijúcej v jazere Champlain priamo v New Yorku. Meno dostala podobne ako Lessie, podľa miesta svojho výskytu.

Naga, Stredomorie

wikipedia.org
wikipedia.org

Naga je bájny tvor Stredozemného mora. Objavuje sa v legendách starovekých Grékov, Peržanov, ale aj obyvateľov severnej Afriky. Malo by ísť o obrovského morského hada, ktorý sa vraj dokáže premieňať na človeka. V niektorých legendách má dokonca dve a viac hláv. Podobný tvor sa objavuje dokonca aj v budhistickej a hinduistickej mytológii. Naga neobišla ani Japoncov, ktorí veria, že privoláva zemetrasenia. Iba v Stredozemnom mori je dodnes napočítaných asi 1000 legiend o tomto morskom hadovi, takže kus pravdy na tom možno bude…

Gevaudánska beštia, Francúzsko

popmatters.com
popmatters.com

V 60. rokoch 18. storočia mala táto beštia na svedomí asi 100 ľudských životov a desiatky zranených. Už po prvých prípadoch sa po celom Francúzsku rozniesla správa o obrovskom psovi alebo vlkovi vo veľkosti somára, ktorý terorizuje lesy na juhu Francúzska. Francúzsky kráľ dokonca vypísal odmenu tomu, kto zviera zabije. Do krajiny pricestovalo niekoľko známych a uznávaných lovcov, ktorí sa beštiu pokúšali dolapiť. Či sa im to však podarilo aleb nie, nie je dodnes isté. Podľa legendy ju zabil miestny lesník, ktorý ju zastrelil posvätenými  nábojmi z dvojhlavňovej pušky.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )