Lukáš Mužla / / Série
Záhadné, mystické tvory sprevádzajú život človeka už od nepamäti. Išlo o rôzne zvieratá pochádzajúce z náboženských príbehov, alebo beštie z ľudových legiend. V tomto...

Záhadné, mystické tvory sprevádzajú život človeka už od nepamäti. Išlo o rôzne zvieratá pochádzajúce z náboženských príbehov, alebo beštie z ľudových legiend. V tomto článku vám predstavíme niekoľko najznámejších tvorov, ktoré sa údajne potulovali, alebo dokonca stále potulujú po našej Zemi.

Bigfoot, USA

Bigfoot je jeden z najobľúbenejších mysterióznych tvorov našej planéty. Pomenovanie Bigfoot je zaužívané najmä pre obyvateľov severnej Ameriky, ako USA tak aj Kanady. Jeho ázijský brat žije podľa legiend ďaleko na východe v Himalájach (dočítate sa v prvej časti tohto seriálu). Svedectiev o vzhliadnutí Bigfoota je skutočne neúrekom. Podľa opisu by mal byť tento tvor vyšší ako človek (asi 2,5 metra) a celý pokrytý srsťou. Svedkovia tvrdia, že sa v jeho okolí udržuje silný nepríjemný zápach a navyše vás Bigfoot vydesí hlasným revom.

news.yahoo.com
news.yahoo.com

Diabol z New Yersey

Príbehy o diablovi z New Yersey kolujú už od roku 1700. Hrozivý tvor, ktorý terorizuje lesy v okolí mesta má podľa svedectiev „odporný vzhľad“, čím si vyslúžil svoju prezývku diabol. Podľa legiend veštila prítomnosť tohto tvora blízke nešťastie. Tento mýtický tvor sa stal tak populárny, že aj hokejový tím z mesta New Yersey si privlastnilo do svojho loga práve tohto tvora. Od roku 1900 zaevidovala mestská polícia až 2000 svedectiev, ktoré hovorili o spozorovaní Diabla. V posledných rokoch je však táto štatistika klesajúca.

persianpet.org
persianpet.org

Mothman, Západná Virgínia

Mothman je hrôzostrašná okrídlená bytosť, ktorá začala terorizovať obyvateľstvo Západnej Virgínie v roku 1966. Táto bytosť má podľa svedkov červené oči a jej rozpätie krídel presahuje 5 metrov. Spolu s hláseniami o stretnutí s Mothmanom registrujú úrady aj hlásenia o UFO. Je to náhoda? Navyše sa v tieto dni z nevysvetliteľných príčin ruší TV signál, mobilný signál a objavujú sa zmrzačené zdochliny zvierat. Ľudia, ktorí sa stretli s Mothmanom, hovoria o nadprirodzených schopnostiach, ktoré sa u nich po stretnutí objavili. Napríklad John Keel napísal po stretnutí s týmto tvorom knihu proroctiev, ktoré vraj uvidel práve vďaka tomuto tvorovi.

taringa.net
taringa.net

Spring-Heeled Jack, Londýn

Ani Európa sa nevyhla mýtickým stvoreniam. Prípad tejto postavy je doposiaľ jedným z najzáhadnejších príbehov Anglicka a doposiaľ sa ho nepodarilo vyriešiť. Spring-heeled Jack mal byť podľa popisu veľmi podobný človeku. Muž, ktorý mal namiesto prstov dlhé železné „nechty“, žiarivé oči, oblečený v čiernom kabáte údajne dokázal skákať na neuveriteľné vzdialenosti. Útoky tejto postavy boli po prvý raz nahlásené v roku 1837 a pokračovali takmer do konca storočia. Zaujímavé je, že Jack z toho množstva svojich obetí zabil iba jednu, a to Lucy Scales.

the-line-up.com
the-line-up.com


Komentovať (0)