Foto: Instagram (run.robla.run)

Ľuboš Belko / / News
Inšpiratívny a dojímavý príbeh Forresta Gumpa musí poznať každý z nás.

A tak samozrejme aj scénu, v ktorej sa dobrosrdečný Forrest, stvárnený Tomom Hanksom, rozhodne bežať cez celú Ameriku. Za ten čas mu narastie poriadne dlhá brada a dobrák so zlomeným srdcom sa nenecháva zastaviť pred ničím. Podobný príbeh má aj muž menom Rob Pope, ktorý pochádza z Liverpoolu, beží pre niekoľko svojich charitatívnych organizácii a vo Forrestovi nachádza obrovskú motiváciu.

Robovi sa podarilo londýnsky maratón dokončiť za 2 hodiny a 36 minút, čím zdolal svetový rekord ako najrýchlejšie bežiaci muž vo filmovom kostýme. Okrem toho sa stal Rob aj prvým človekom, ktorý zabehol trasu Forresta Gumpa. Tá dokopy predstavuje 15 248 míľ, čiže 24 700 kilometrov behu. V priebehu 409 dní dokončil Rob úspešne dokončil 590 maratónov, čo z neho aspoň v blízkej dobe robí neporaziteľného rekordmana.

Myšlienka s Forrestom bola dlho plánová, keďže som ju chcel vykonať pre obe moje charity.“ Robove charity sú World Wildlife Fund a Peace Direct,  jedna bojuje za záchranu zvierat a druhá za svetový mier. „Vo filme, keď Forrest beží cez Mississippi po štvrtýkrát, začnú ho naháňať reportéri, ktorí sa ho pýtajú, prečo bežíPýtajú sa ho, či beží za svetový mier, za bezdomovcov, za ženské práva, za životné prostredie, alebo za zvieratá. Moje dve charity zahŕňajú všetky tieto veci a poskytujú mi obrovské množstvo motivácie.

Je skutočne úžasné vidieť, že v súčasnosti robí niekto niečo nezištne, pričom sa snaží pomôcť tam, kde je to najviac potrebné. A zároveň prekonáva svoje limity. Rob zjavne žije svoj život na plno a my nemôžeme pociťovať viac obdivu.

Pozri aj: Zabudnite na meno tejto krajiny, už sa tak nevolá. Jej kráľ, pri príležitosti svojich narodenín, zmenil oficiálny názov celého štátu

unilad.co.uk
0
Komentovať (0)