Foto: 20th Century Fox

Aj napriek tomu, že názory kritikov boli kadejaké, životopisný film o kapele Queen režiséra Bryana Singera je stále geniálnym vyobrazením života jednej hudobnej legendy.

Film sa pochopiteľne viac sústreďuje na frontmana Freddieho Mercuryho, ako na kapelu samotnú, no tá dostala takisto dostatok priestoru. Výhrady kritikov boli smerované najmä k časovým a chronologickým nepresnostiam, avšak povedzme si otvorene, niekedy je potrebné karty trochu zamiešať, aby si film zachoval kúzlo. Výkon Ramiho Maleka v úlohe Freddieho však naopak vyzdvihli až do nebies.

Čísla hovoria za všetko. Samozrejme, dalo sa čakať, že film o Queen bude hitom, ktorý producentom naplní vrecká. Avšak to, že sa stane najlepšie zarábajúcim hudobným filmom vôbec, asi nečakal nikto. Či už sú to skladby ako „Another One Bites the Dust,“ „We Are The Champions“ či duet s Davidom Bowiem „Under Pressure,“ táto kapela sa postarala o hity, ktoré milujeme dodnes.

Nezaobišlo sa to bez kontroverzie

Zaujímavosťou je, že krátko pred dokončením filmu režisér Bryan Singer prestal chodiť na nakrúcania a štúdio Fox ho pravdepodobne vyhodilo. Film tak dokončil Dexter Fletcher, ktorý v súčasnosti pripravuje titul Rocketman, životopisný film o Eltonovi Johnovi. Mnohým fanúšikom sa však nepozdával aj fakt, že Freddie bol primárne vyobrazený ako homosexuál, aj keď bol známy pre svoju bisexualitu.

20th Century Fox

Diváci boli nadšení

Nezrovnalostí by sme našli viac. Stále však hovoríme o čarovnom filme, ktorý dbal na reálne udalosti, ako aj na zabávanie publika. A to sa patrične odvďačilo, keďže jeho zárobok sa veľmi rýchlo dostal na prvé miesto na domácej pôde. Celosvetový zárobok aktuálne činí 539 miliónov dolárov, čo predstavuje 473 miliónov eur. Čo sa sa týka hudobných životopisov, Bohemian Rhapsody sa týmto stal celosvetovou jednotkou.

20th Century Fox

A to len s rozpočtom 52 miliónov. Pre porovnanie, King Kong z roku 2005 mal rozpočet 207 miliónov dolárov a zarobil veľmi podobnú sumu – 550 miliónov. Tu sa už však bavíme o CGI blockbustri, a preto sú tieto čísla pre Bohemian Rhapsody veľmi lichotivé. Doma, teda v USA, zarobil životopisný film o Queen 164 miliónov, čo len sotva presahuje zárobok Straight Outta Compton. O zvyšok zárobku sa teda postaral zbytok sveta.

screenrant.com
Príbehy
0
Komentovať (0)