Festival Uprising 2015 už pomaly, ale isto uzatvára svoj bohatý a nabitý line-up. Aj keď ešte nezverejnil všetkých headlinerov a umelcov, je čas, aby...

Festival Uprising 2015 už pomaly, ale isto uzatvára svoj bohatý a nabitý line-up. Aj keď ešte nezverejnil všetkých headlinerov a umelcov, je čas, aby sme sa pozreli na každého interpreta, ktorý na Zlatých Pieskoch vystúpi, trochu detailnejšie. Každú stredu vám prinesieme predstavenie interpretov, dnes sa pozrieme na vychádzajúcu hviezdu reggae Saru Lugo ale aj tradičných Symbiz Sound.

sara lugo3Sara Lugo

Festival Uprising tento rok navštívi aj Sara Lugo, stúpajúca hviezda (nielen) európskej reggae scény. Na Zlaté Piesky má namierené spolu so svojou kapelou Next Generation Family. Táto 27-ročná šarmantná diva z Mníchova s portorikánskymi koreňmi sa do výslnia dostala v roku 2012, kedy sa objavila na populárnom Reggaeville Riddime v kolaborácii s Kabaka Pyramid so singlom “High and Windy”. Dva roky na to prišla ešte s mocnejšiou a úspešnejšou, “Really Like You”, ktorú naspievala spolu s Protoje-m. Obidve skladby sa následne po boku ďalších desiatich trackov objavili na jej druhom albume Hit Me With Music. Vydával jej ho uznávaný label Oneness Records, a priniesol jej veľký úspech. S piesňami ako “Play With Fire”, “I Wish” či “Dubbing Is A Must” sa nadobro stala miláčikom reggae fanúšikov po celom svete.

[youtube R3_b9ILs8A0 720 410]

Skoro na všetkých svojich trackoch sa podieľala aj na ich produkcii, tak to bolo aj pri jej prvom albume What About Love z 2011-teho. Po ňom začala koncertovať po celej Európe, a svoju hudobnú message odovzdala aj USA a Južnej Amerike. Kariéru odštartovala už pred vyše dekádou, kedy naspievala vokály pre svojho terajšieho producenta Umberto Echo a o dva roky už vydávala svoje prvé remixy world music kapely Quadro Nuevo. Vtedy začala prehlbovať svoj talent, našla si vlastný štýl a začala v ňom tvoriť. V jej repertoári okrem reggae nájdeme aj lahodné prvky soulu, popu či jazzu, a medzi ostatnými spoluprácami jej nechýbajú ani mená ako Jahcoustix, Naptali či Ras Muhamad.

symbiz-sound-zhi-mcSymbiz Sound & Zhi MC

Na Uprisingu sa predstaví aj ghetto bass formácia Symbiz Sound & Zhi Mc so svojou jedinečnou show. Kórejsko-nemeckí bratia Buddysym a Chris tvoria tento inovatívny live-act sídliaci v Berlíne, ktorého trvalou súčasťou je už aj Zhi Mc. Ich hudba je ovplyvnená reggae a hip-hopom, obsahuje prvky dubstepu, edm a bass music a je často označovaná ako “Future Dancehall” alebo “Ghetto Bass”. Na debutový album 145 nadviazali s EP Yeeruh! a s EP Agent Lexie x Symbiz a tento rok vydali aj svoj prvý riddim juggling s názvom Boom Clap. Ich live show je obohatená o vlastnoročne vyrobený controller, gitaru a samozrejme o vokál Zhi Mc-ho a nesie sa celkovo v duchu soundsystémovej kultúry. Ich vystúpenie jednoznačne nepremeškajte – je to nielen náš horúci tip..

[youtube yFdW4UoHe30 720 410]

0
Uložiť článok
Komentovať